آتشنشانان پرنده بر فراز اصفهان

فناوری نوین پرنده های بدون سرنشین عمود پرواز آتش نشان، به تجهیزات سازمان آتش نشانی افزوده شد

فناوری نوین پرنده های بدون سرنشین عمود پرواز آتش نشان، به تجهیزات سازمان آتش نشانی افزوده شد.

با ورود پرنده های عمود پرواز بدون سرنشین آتش نشان در عرصه مدیریت شهری ،شاهد تحول در کیفیت انجام ماموریت های امداد و نجات خواهیم بود. در اقدام مشترک مرکز فناوری های نوین شهرداری و سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی، مانور آتش نشانی با موضوع کاربرد پرنده های عمود پرواز Drone و با هدف پیدا کردن مکان آتش و فیلمبرداری از صحنه آتش سوزی و سنجش میزان سرعت رسیدن به محل حادثه انجام شد. رییس مرکز فناوری های نوین شهری با اعلام این خبر گفت: در دنیای امروز پرنده های عمود پرواز ،کاربردهای مختلفی دارند و بسیاری از وظایف مدیریت شهری می تواند با بهره گیری از این تکنولوژی به بهترین نحو ممکن انجام گیرد؛ که یکی از این کاربردها کمک در انجام ماموریت های خطیر آتش نشانی و عملیات امداد و نجات است.

مشاور شهردار اصفهان گفت: در ماموریت های آتش نشانی، سرعت رسیدن به محل حادثه و انجام سریع اقدامات امداد و نجات، نقش قابل توجهی در موفقیت ماموریت ها دارد که این مهم محققان را به استفاده از پرنده های عمود پرواز در آتش نشانی سوق داده است.

نیلفروشان اضافه کرد: یکی از محاسن کاربرد این فناوری حذف نقش حضور انسان در شرایط خطرناک است که در این راستا، محققان نوعی پرنده عمود پرواز را طراحی کرده اند که با داشتن حسگرهای ویژه قادر به تشخیص آتش سوزی و همکاری در مهار حریق است.

وی از دیگر مزایای به کارگیری پرنده های عمود پرواز بدون سرنشین را قابلیت پرواز در ارتفاعات و در شرایط آب و هوایی مختلف دانست و گفت: اینگونه قابلیت های ویژه موجب شده است بسیاری از فعالان و پژوهشگران توجه مضاعفی بر استفاده های گوناگون از آنها داشته باشند.

وی در ادامه به تشریح و توضیح کاربرد این فناوری نوین در مباحث آتش نشانی اشاره کرد و گفت: پرنده های عمود پرواز می‌توانند اولین واحدی باشند که به محل حادثه می رسند و با بررسی محل حادثه به سرعت واحدهای اعزامی را از اطلاعات دقیق حادثه آگاه کنند، تا با حداقل صرف وقت بتوان امداد رسانی را آغاز کرد؛ حتی می‌توان به کمک این پرنده‌ها اطلاعات ضروری را تا رسیدن امدادرسان ها در اختیار حاضران در محل قرار داد و به سرعت اطلاعات بسیار مفیدی را با دید از بالا و بررسی ساختمان از زوایای مختلف در اختیار آتش‌نشان‌ها بگذارند.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان نیز در این خصوص گفت: با کمک پرنده های عمود پرواز بدون سرنشینِ کنترل از راه دور با رعایت موازین امنیتی و اخذ مجوزهای مربوط می توان به راحتی از ستاد فرماندهی، عملیات امداد و نجات را کنترل کرده و ویژگی‌های بالکن‌ها و پشت‌بام‌ها، راه‌های ورود به ساختمان، ساکنان به دام افتاده در آتش و راه های فرار احتمالی را بررسی کرد.

آتشپاد بزرگزاد افزود: انتقال اطلاعات ضروری به افراد درون ساختمان از دیگر قابلیت های پرنده های عمود پرواز است که می توانیم از آن نهایت بهره برداری را داشته باشیم. همچنین تمام تصاویر ارسالی را می توان برای بررسی های بعد از حادثه، در دیسک های مجازی ذخیره کرد.

وی ادامه داد: درحال حاضر هنگام حادثه و در عملیات جست و جو احتمال پیدا نکردن دقیق آدرس یا تاخیر در آن بسیار زیاد است؛ چراکه در زمان وقوع حادثه امکان ارائه آدرس دقیق و کامل وجود ندارد و عوارض طبیعی و مصنوعی همچون ارتفاعات و اشجار نیز، تاخیر در زمان رسیدن اکیپ را در پی دارد.

بزرگزاد اضافه کرد:: بحث دوم نیز بحث تجهیزات است که در روند جاری امداد رسانی حوادث تا زمانی که ناوگان اول به محل حادثه نرسد، امکان ارزیابی صحیح از تجهیزات مورد نیاز وجود ندارد، این موارد در حالی است که درصورت استفاده از پرنده های عمود پرواز بدون سرنشین در عملیات نجات با داشتن تصاویر از دید بالا و کمک گیری از دوربین های حرارتی می توان آدرس دقیق حادثه را مشخص کرد. همچنین با عکسبرداری های هوایی و تشخیص عمق آتش، تجهیزات لازم مورد نیاز بدون استفاده از حضور امدادگران قابل تشخیص بوده و با سرعتی مضاعف امکان یاری حادثه دیدگان وجود خواهد داشت.

وی گفت: در حقیقت با استفاده از این فناوری نوین در همان لحظه اول بدون از دست دادن زمان، تجهیزات مورد نیاز برای کمک به حادثه دیدگان فرستاده می شود.

بزرگزاد با اشاره به اینکه داشتن تصاویر بزرگ از محل حادثه جهت کنترل تسری آتش به مجاورین و ساختمان های اطراف ضروری است، تصریح کرد: با داشتن این تصاویر دقیقا مشخص می شود که حریق به کدامیک از اضلاع مجاور پیشروی کرده است.

بزرگزاد به کاربردهای ترافیکی این فناوری اشاره و گفت: در صورت اطلاع ستادفرماندهی از نقاط گره ترافیکی، می توانیم با هماهنگی پلیس راهور و معاونت حمل و نقل و ترافیک گره های کورترافیکی را باز کرده و در رسیدن به محل حادثه تسریع کنیم.

وی افزود: یکی از وظایف سازمان آتش نشانی بررسی ارتفاع ساختمان ها و تایید مجوز طبقات برای پلاک ها هنگام صدور پروانه ساختمان با رعایت نکات ایمنی و آتش نشانی است که در این خصوص نیز می توان به جای حضور فیزیکی کارشناسان بازدید از ظرفیت این پرنده های بدون سرنشین استفاده کرد.

بزرگزاد به موضوع مستند سازی و تحلیل حریق در مانورهای فرضی و در عملیات های امداد و نجات نیز اشاره کرد و گفت: یکی از مواردی که موجب افزایش کیفیت در ماموریت های امداد و نجات می شود موضوع تحلیل حریق است و بررسی نقاط ضعف و قوت آن و استفاده از تجربیات در ماموریت های بعدی است که این مهم با مستند سازی و فیلمبرداری توسط عمود پروازهای کنترل از راه دور به نحو مطلوبی محقق خواهد شد.

بزرگزاد به قابلیت پرنده های عمود پرواز در سایر حوادث طبیعی نیز اشاره کرد و افزود: در حوادث طبیعی همچون حوادث کوهنوردی و گمشدگان و آسیب دیدگان جنگل، بیابان و کوه نیز این پرنده های بدون سرنشین می توانند به راحتی از طریق دوربین های حرارتی به شناسایی و تشخیص مناسب دست یافته و محدوده مکانی بزرگتری را جست و جو کنند؛ به نحوی که حدود هزار برابر قوی تر از سگ های شناسایی عمل کنند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان همچنین به مانور آتش نشانی انجام شده در شهرداری اصفهان اشاره کرد و گفت: در راستای بهره گیری مدیریت شهری از این ظرفیت نوین فناورانه در ماموریت های خطیر شهری، مانور آتش نشانی با محوریت کاربرد عمود پروازهای Drone و با هدف پیدا کردن مکان آتش و فیلمبرداری از صحنه آتش سوزی صورت گرفت که از زمان صدور فرمان توسط اپراتور آتش نشانی مبنی بر شروع عملیات، حدود چهار دقیقه طول کشید تا مکان دقیق آتش توسط پرنده های عمود پرواز بدون سرنشین آتش نشان مشخص شده و حدود سه دقیقه فیلمبرداری از اطراف آتش، انجام گرفته و به سازمان آتش نشانی به صورت آنلاین ارسال شد.همچنین حدود هفت الی هشت دقیقه فیلمبرداری تا زمان رسیدن ماشین های آتش نشانی به محل حادثه انجام گرفت که در مجموع مدت زمان ۱۴الی۱۵ دقیقه فیلمبرداری انجام شد.

همچنین رییس مرکز فناوری های نوین شهرداری اصفهان در پایان تاکید کرد: در دنیای امروز پرنده های عمود پرواز وارد فاز جدیدی از فعالیت خود شده اند تا بتوانند در زمان های خاص به کمک شهر و شهروندان بیایند و امیدواریم شهرداری اصفهان نیز با برنامه ریزی های لازم بتواند ، با بهره گیری از این فناوری در خدمت رسانی مناسب به شهروندان کوشیده و به تدریج استفاده از آنها در کشورمان به امری رایج بدل شده و با تکیه بر توان داخلی در تولید این پرنده های عمود پرواز بدون سرنشین ، بتوانیم شاهد انتقال و توسعه تکنولوژی و ساخت آنها در داخل کشور باشیم.

twitter facebook youtube telegram
مهندسی حریق
۳۰ تیر ۱۳۹۵