راه‌اندازی اولین آزمایشگاه حریق کشور، نمونه اقدام و عمل سازمان آتش‌نشانی اصفهان است

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان از تدوین طرح جامع ایستگاه‌های آتش‌نشانی سطح شهر اصفهان برای خدمت‌رسانی بهتر در حداقل زمان ممکن به شهروندان خبر داد.

اصغر آذربایجانی در آئین بهره‌برداری از فاز یک نخستین آزمایشگاه تشخیص حریق و بازرسی فنی کشور با اشاره به اینکه سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان در سطح کشور جایگاه ارزنده‌ای را به خود اختصاص داده است، اظهارکرد: این نهاد در حال حاضر به همه استان‌های کشور خدمت‌رسانی می‌کند و کیفیت خدمات آن برای همه مسئولان کشور ثابت شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ضریب اطفای حریق و نجات شهروندان بالا رفته است، افزود: با راه‌اندازی فاز یک نخستین آزمایشگاه تشخیص حریق و بازرسی فنی کشور در اصفهان زمان علت‌یابی حادثه‌ها نیز کاهش می‌یابد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان راه‌اندازی اولین آزمایشگاه تشخیص حریق و بازرسی فنی کشور را نمونه اقدام و عمل سازمان آتش‌نشانی اصفهان عنوان و تصریح کرد: باید توجه داشت که این مرکز در کشور نمونه مشابهی ندارد و از این رو شاخصه خوبی برای شهر اصفهان است.

وی با بیان اینکه در این دوره از شورای اسلامی شهر اصفهان حمایت‌های لازم از سازمان آتش‌نشانی برای رسیدن به استانداردهای جهانی صورت گرفته است، گفت: افزایش بودجه سازمان آتش‌نشانی در راستای تکمیل و تجهیز ایستگاه‌ها از جمله این حمایت‌ها بوده است.

آذربایجانی با اشاره به اینکه کم کردن زمان رسیدن نیروهای امدادی به محل حادثه در دستور کار قرار دارد، افزود: از این رو طرح جامع ایستگاه‌های آتش‌نشانی تدوین و در شورای اسلامی شهر اصفهان در دست بررسی است.

وی همچنین عنوان داشت: شورای شهر و شهرداری اصفهان تمامی تلاش خود را در خصوص تامین بودجه برای راه اندازی فاز دو، اولین آزمایشگاه تشخیص حریق و بازرسی فنی کشور در اصفهان در سال آتی خواهند داشت.

 

twitter facebook youtube telegram
مهندسی حریق
۳ مرداد ۱۳۹۵