۸ نفر مصدوم دودزدگی زنده نجات داده شدند
۲۱-نفر از ساکنین تخلیه ایمن شدند
بنابه گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز
در مورخه ۵/۵/۹۵ راس ساعت۲۲/۵۸ طی تماسهای تلفنی شهروندان عزیز باسامانه۱۲۵ ستاد فرماندهی آتش نشانی اهواز خبر رخدادحادثه آتش سوزی دریک مجتمع ۴طبقه واقع در منطقه پردیس اهواز اطلاع داده شد.
ستاد فرماندهی بلادرنگ ازنزدیکترین ایستگاه که ایستگاه شماره ۷۶ پردیس بود تیمهای اطفا حریق وامداد نجات رابه محل حادثه اعزام وبا توجه به گزارش شهروندان مبنی بر وخامت اوضاع، ایستگاههای همجوار را درحالت آماده باش قرار داده ودر یک حرکت صحیح عملیاتی خودروی نردبان را به محل حادثه اعزام نمود.
اولین تیم عملیاتی باتوجه به نزدیکی به محل وقوع حادثه ۲دقیقه بعددرصحنه  حاضر بودند.
فرمانده وقت بدون فوت وقت همزمان با اجرای عملیات اطفا حریق اقدام به ایجاد یک دالان امن برای خروج ایمن ساکنین نمود و باتوجه به شدت دود متساعد شده از حریق ، تعداد واحدهای مسکونی، راهروهای کم عرض و….. تقاضای نیروی کمکی و پشتیبانی نمود.
باتوجه به زمان وقوع حادثه که مصادف بازمان استراحت وخواب شهروندان عزیزبودو از طرفی محل کانون حریق که حدودا” در وسط ساختمان قرارداشت ، تمام واحدها و ساکنین در محدوده پرخطر قرارگرفته ودشواری کار را دوچندان می نمود.
به همین دلیل مسیر جدیدی برای نجات ساکنین گشوده شدوآن انتقال شهروندان به تراس واحد مشرف به خیابان و اجرای عملیات تخلیه ازطریق خودروی نردبان بود.
درنهایت آتش نشانان موفق شدند ۲۱ نفراز ساکنین را که در محاصره دودوآتش قرارداشتند را سالم ازمحل حادثه خارج نمایند و همچنین ۸ نفرازساکنین راکه به دلیل همجواری با واحد آتش گرفته قرار داشتند که شامل ۴نفر خانم ، ۱دختربچه، ۱،نوزاد ۶ ماهه و ۲مرد را که بدلیل دوزندگی و ترس شرایط مناسبی را نداشتند زنده از مجتمع خارج سازند و جهت درمان ومداوا به آمبولانس اورژانس ۱۱۵ منتقل نمایند.
در این حادثه ۴نفر از آتش نشانان که بعضا”ماسک و دستگاه تنفسی خویش را در زمان تخلیه ساکنین در اختیار ایشان قرارداده بودند مصدوم که ۲نفر پس از درمان سرپایی مرخص و۲نفر جهت مداوا به بیمارستان منتقل شدند که متاسفانه مطلع شدیم حال یکی از آتش نشانان مناسب نمی باشد و همین جا از همه عزیزان خواهشمندیم برای سلامت وی دعا نمایند.
به لطف خدا این حادثه  تلفات جانی دربرنداشته است.
لازم به ذکراست مهندس نجفی مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز، مهندس روزبهانی معاونت عملیات و مدیران مناطق عملیاتی آتش نشانی ازبدو اعلام وضعیت درمحل حادثه حضوروبررونداجرای ماموریت همکاران نظارت داشته و دستورات حمایتی راصادرمینودند.
این عملیات درساعت ۰/۴۷ دقیقه بامداد خاتمه یافت.
دراین عملیات ۸دستگاه خودروی اطفاحریق، امدادونجات ،نردبان و تانکرآبرسان پشتیبانی به همراه ۳۰ آتش نشان حضور داشتند.
جای دارد از حضور به موقع و تاثیرگذار پلیس،اورژانس ۱۱۵ و سایر عوامل امدادی ازجمله عملیات برق ،گاز  و…. تشکرو قدردانی نماییم.

twitter facebook youtube telegram
مهندسی حریق
۷ مرداد ۱۳۹۵