مرگ ناشی از سکته قلبی، اصلی‌ ترین عامل مرگ آتش‌ شانان در حال انجام وظیفه است

به گزارش ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق، مطالعات و نظرسنجی های اخیر بیان می‌کند که در قوانین مربوط به مراقبت‌ های بهداشتی آتش‌ نشانان در جهان کمبودهای جدی‌ ای به چشم می‌ خورد:
•  طبق گزارشات انجمن ملی حفاظت در برابر حریق، مرگ ناشی از سکته قلبی، اصلی‌ ترین عامل مرگ آتش‌ نشانان در حال انجام وظیفه بوده است. (۵۱%)
•  در تحقیقی که توسط Denise Smith، دکترای دانشگاه اسکیدمور انجام شده است، در آمریکا در بین تمامی تلفات آتش‌ نشانان در حین انجام وظیفه تقریبا ۱۷ مورد حمله قلبی غیر‌کشنده گزارش شده است.
•  در یکی از نظرسنجی‌ های IAFC مشخص شد که تنها ۴۵% از داوطلبان آتش‌نشانان پاسخگو و قریب به ۸۰% آتش‌ نشانان پاسخگو تست‌ های بدنی مخصوص آتش‌ نشانان را انجام داده‌اند.
طبق گفته John Sinclair، معاون رئیس و رئیس هیئت مدیره IAFC ، آتش‌ نشانان به مراقبت‌ های بهداشتی ای نیاز دارند که درخور خطرات نهفته شغل پرخطر آن‌ ها طراحی شده باشد. این راهنما اطلاعات واضحی پیرامون مراقبت‌های بالینی‌ ای که برای رسیدگی به این خطرات لازم است، در اختیار پزشکان و آتش‌ نشانان قرار می‌دهد. IAFC از تمامی آتش‌ نشانان خواست برای حفظ بهداشت و سلامت فردی‌ شان از این رهنمودها حمایت کنند و اطمینان حاصل کنند که سلامت بدنی آنها برای رویارویی با بسیاری از خطرات احتمالی شغلی‌ شان، توسط پزشک مرتبط، سنجیده شده است.

ماهنامه مهندسی حریق ۲۸ (آذرماه ۱۳۹۵)

twitter facebook youtube telegram
مهندسی حریق
۱۱ آذر ۱۳۹۵