اولین سمینار جامع سیستم‌ های مدیریت دود در ساختمان‌ ها

به گزارش ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق، شرکت دروازه ملل جهان در کنار شرکت هوا سیستم آریا، با توجه به سابقه و فعالیت تخصصی خود در زمینه تهویه(Ventilation) و سیستم‌های کنترل و مدیریت دود در پارکینگ‌ ها و مجتمع‌ ها طی ۱۰ سال اخیر، با مشارکت شرکت‌ های همکار خود از آلمان و با حضور مدیران ارشد آن‌ ها، اولین سمینار جامع مدیریت دود در ساختمان‌ ها Smoke Management System در ایران را ششم آذرماه سال جاری در سالن همایش باغ دربند برگزار کرد.
در این سمینار علاوه بر میهمانان ویژه از مجلس شورای اسلامی، مدیران و مهندسان عالی‌رتبه از بخش‌های مختلف اقتصادی، مهندسان و کارشناسان شرکت‌ها و پروژه‌های شاخص، مدیران و کارشناسان ارشد سازمان آتش‌نشانی تهران، من‌جمله معاونت پیشگیری و ایمنی سازمان، جناب آقای مهندس قدیری و کارشناسان ارشد بخش مهندسی سازمان آتش‌نشانی تهران نیز حضور به هم رسانیده بودند. همچنین استانداردها، ضوابط و تجهیزات سیستم مدیریت دود و نمونه پروژه‌های مسکونی، بیمارستانی، فرودگاه، تجاری و صنعتی اجرا شده سیستم فوق در کشور آلمان، توسط کارشناسان آلمانی، برای استحضار مدعوین معرفی و تشریح گردید.

لازم به ذکر است سازمان آتش‌نشانی تهران با توجه به برنامه چند سال اخیر خود در زمینه ارتقاء سطح ایمنی ساختمان‌ ها و استقبال از ورود دانش و تکنولوژی جدید، در این حوزه گام‌ های مهمی در این راستا برداشته است که از آن جمله می‌توان به پیش‌ نویس ضوابط ملاک عمل سامانه‌های تهویه، تخلیه و کنترل دود اشاره نمود. این پیش‌نویس در طی دو سال با بررسی استانداردهای روز دنیا، مانند: ASHRAE , NFPA , BS تحقیق و تدوین گردید و در حال نهادینه‌سازی مبحث جدید فوق در پروژه‌های شاخص شهری می‌باشد.
در این سمینار جناب آقای مهندس قدیری، معاونت پیشگیری و ایمنی سازمان آتش‌نشانی تهران نیز خواستار همکاری مالکان پروژه و کمک مهندسان و طراحان پروژه‌ها در راستای پیاده‌سازی سیستم‌های جدید ایمنی در حوزه کنترل و مدیریت حریق دود، در جهت ارتقاء کیفیت ساخت‌وساز و ایجاد شهر ایمن گردید.
شرکت دروازه ملل جهان، تنها شرکت ایرانی است که با بهره‌گیری از دانش فنی مهندسی حریق، پس از تهیه طراحی، مهندسی و انجام محاسبات مدیریت دود و انجام CFD مربوطه، با استفاده از مجموعه تجهیزات فوق و با همکاری و مشارکت شرکت‌های همکار خود در اروپا، این امکان را برای کارفرمایان خود در ایران فراهم نموده است تا سیستم مدیریت دود در پروژه‌ها را به‌صورت EPC اجرا نماید.

twitter facebook youtube telegram
مهندسی حریق
۲۳ آذر ۱۳۹۵