هشتمین نمایشگاه تخصصی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در عسلویه

به گزارش ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق، این نمایشگاه با حضور شاهدایی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران، ۲۱ تا ۲۴ آذرماه ۹۵ در محل مجتمع دانشگاهی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، افتتاح و طی این روزها میزبان بسیاری از فعالان صنفی و بازدیدکنندگانی از سراسر منطقه ویژه و استان‌های همجوار بود.
در هشتمین نمایشگاه تخصصی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی عسلویه بیش از ۹۰ شرکت فعال در بخش‌های مختلف، از جمله تولیدکنندگان تجهیزات، تاسیسات و کالاهای اساسی صنعت نفت و گاز، پالایش و پتروشیمی در فضایی به متراژ ۴ هزار مترمربع، آخرین دستاوردهای‌شان را به بازدیدکنندگان ارائه کردند.
این نمایشگاه که با هدف معرفی توانمندی‌های بالقوه استان و دستاوردهای شرکت‌های داخلی در زمینه صنایع بالادستی و پایین دستی نفت و گاز، هشتمین دوره برگزاری را پشت سر گذاشت، امسال در سایه پسابرجام، با استقبال بی نظیر مشارکت کنندگان قرار گرفت که نسبت به سال گذشته رشد چشمگیری داشت.
مهرداد ابراهیمی، مدیرعامل شرکت‌ نمایشگاه‌های بین‌المللی بوشهر گفت: با توجه به اقدامات تاثیرگذار دولت تدبیر و امید و شتاب و پویایی قابل توجهی که در زمینه توسعه صنایع نفت و گاز، بویژه میادین مشترک در فضای پسابرجام و با رونمایی از مدل جدید قراردادهای نفتی و گازی صورت گرفت، این نمایشگاه از مهم‌ترین نمایشگاه‌های نفت و گاز، پالایش و پتروشیمی در کشور بود که بطور قطع دستاوردهای گسترده‌ای برای صنعت نفت بهمراه داشت.
همچنین در حاشیه این نمایشگاه که با استقبال و بازدید هیات‌های خارجی مواجه بود، چندین کارگاه آموزشی از قبیل: کارگاه آموزشی روش‌ های پیش تصفیه و تصفیه، کارگاه آموزشی کاربرد اسمز معکوس و کارگاه آموزشی اهمیت HSE در فرایند پیش راه اندازی برگزار شد. ابراهیمی، برگزاری تور خبری ویژه خبرنگاران و عکاسان خبرگزاری‌ها در بازدید از توانمندی‌ها و سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در منطقه را از دیگر برنامه‌های جانبی این نمایشگاه عنوان کرد.

 

twitter facebook youtube telegram
مهندسی حریق
۲۸ آذر ۱۳۹۵