تجهیزات ایمنی و اعلام حریق

به گزارش ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق، رشد فوق العاده بازار تجهیزات ایمنی و اعلام و اطفاء حریق در ایران

سایت تخصصی GULF FIRE با انتشار مطلبی، (به نقل از Intersec – بزرگ‌ترین نمایشگاه ایمنی و امنیتی خاورمیانه)، ایران را بعنوان یکی از بازارهای بزرگ و دست نخورده مشرق زمین خواند. این سایت تخصصی، ایران را دومین اقتصاد بزرگ خاورمیانه و یکی از دو کشور پرجمعیت شرقی و شمال آفریقا معرفی کرد که در طول سالیان اخیر، با اعمال تحریم‌ های متعددی که از سوی سازمان ملل متحمل شده، دچار چالش‌های عدیده‌ای شده است.

نگارنده در ادامه عنوان می‌کند، از آنجا که اقتصاد این کشور وابسته به صادرات انواع هیدروکربن‌ها می‌ باشد، نوسانات قیمت و آشفتگی بازار نفت، دومین اقتصاد بزرگ خاورمیانه را همچنان با چالش روبرو می‌کند. این درحالی است که پس از برجام و لغو برخی از این تحریم‌ ها پیش‌بینی می‌ شد، این کشور بستر فرصت‌ های تجاری جدید و هدف جریان‌ های سرمایه‌ گذاری خارجی، بویژه کشورهای صنعتی باشد.

رونق صنعت ساخت و ساز در ایران بعنوان صنعتی که بیش‌ ترین حجم اشتغال‌ زایی را بر دوش می‌کشد، تاثیرات قابل توجهی بر دیگر صنایع خواهد گذاشت. ایران در شرایط رونق بازار ساخت و ساز، شاهد توسعه در صنعت حمل و نقل، انرژی، شهر سازی و حتی توریسم خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود، طی سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۲ بازارهای ایمنی و مهندسی حریق ایران در CAGR  با بیش از ۱۰ درصد رشد مواجه شود.

در طول شش سال بعد، با رشد در بازار ساخت و ساز، تقاضا برای تجهیزات ایمنی و آتش را افزایش یافته و بازار ساخت و ساز ایران در CAGR از ۵٫۹ درصد رشد خواهد داشت. با افزایش حوادث جاده‌ای و آتش‌سوزی‌ها در ایران، نیاز به نصب تجهیزات امداد و اطفاء حریق بیش از پیش احساس می‌شود. از طرفی شرکت‌ های نفت و گاز ایران نیز از جمله بخش‌ هایی است که به شکل کلیدی و گسترده در سال‌های آینده، بازار هدف تولید کنندگان و عرضه‌ کنندگان تجهیزات و لوازم اعلام و اطفاء حریق خواهد بود.

twitter facebook youtube telegram
مهندسی حریق
۳۰ آذر ۱۳۹۵