97 درصد تماس‌ ها با آتش‌ نشانی آمل مزاحمت تلفنی است!

به گزارش ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل، از بیش از بیست هزار مزاحمت در تماس تلفنی با این سامانه در سه ماهه اخیر اطلاع داد و افزود: کمتر از سه درصد تماس ها منجر به اعزام نیروهای آتش نشانی شده و سایر تماس ها مزاحمت تلفنی بوده است.

حسین نذیری ادامه داد: ۱۶۷ مورد که شامل ۶۷ عملیات اطفاء حریق و ۱۰۰ عملیات امدادی توسط آتش نشانی ها در آذرماه انجام شده است که ۱۳۷ مورد از آن ها شهری بوده و ۲۰ مورد از آن ها خارج از محدوده شهری و ۱۰ مورد آن ها در روستاها بوده است. در عملیات های اطفاء حریق، ۲۱ مورد مسکونی و ۳۳ مورد امداد آسانسوری بوده که بیشترین سهم را به خود اختصاص داده اند. این آمار ها نشان می دهد که نسبت به ماه گذشته این عملیات ها ۴۲ درصد افزایش داشته است.

وی همچنین افزود: این سازمان پرسنل این سازمان بصورت ۲۴ ساعته حاضر به پاسخگویی می باشد و صورت بروز حوادث وظیفه هماهنگی و هدایت تیم های عملیاتی را به عهده دارد که نیاز به تمرکز بالایی در این زمینه دارد، ولی متاسفانه مزاحت های تلفنی به شدت آزاردهنده هستند و باعث از بین رفتن تمرکز تیم پاسخگویی می شوند. علاوه بر اینها، همانطور که میدانیم، در حوادث ثانیه ها بسیار مهم هستند و یک تماس غیرمرتبط با این سازمان ها باعث می شود تا جان یک شهروند به خطر بیافتد.

نذیری خاطرنشان کرد:سازمان آتش نشانی آمل مجهز به ثبت مکالمات تلفنی با جزئیات می باشد که تمام این موارد به مراجع قانونی ارجاع داده می شود و از این رو از شهروندان خواست تا از تماس های غیرمرتبط با این سازمان ها جددا خودداری کنند.

twitter facebook youtube telegram
مهندسی حریق
۸ دی ۱۳۹۵