رونمایی از لباس‌ های آتش‌ نشانی جدید Gore® Verde

به گزارش ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق، طراح و سازنده پیشگام تجهیزات محافظت فردی آتش‌ نشانی در انگلستان Bristol Uniforms، از لباس آتش‌ نشانی جدید خود رونمایی کرد. این لباس از جدیدترین فناوری پارچه GORE® PYRAD ساخته شده است. ترکیب لباس و شلوار جدید Gore® Varde به عنوان بخشی از مجموعه محصولات RescueFlex شرکت Bristol ارائه می‌گردد که راحتی و انعطاف‌پذیری قابل‌توجهی برای آتش‌نشان‌هایی که در عملیات نجات شرکت می کنند، فراهم می‌نماید.
لباس‌های جدید Gore® Varde فوق‌العاده سبک و تنفس‌پذیر هستند. ضمن این که به میزان زیادی در برابر باد، آب و شعله نیز از فرد محافظت می‌نمایند. این قابلیت‌ها به آتش‌نشان‌ها اجازه می‌دهند که با آسایش بیشتر در مدت زمان طولانی‌تری در فضاهای محدود و شرایط نامساعد قرار گیرند.
کیفیت بالای پارچه در برابر آب و باد و ویژگی‌های آب‌گیری بسیار کم و خشک‌شدن سریع، محافظت در برابر عناصر بیرونی را تضمین می‌نماید. ضمناً عرق آتش‌نشان می‌تواند از پارچه عبور نموده و بدن فرد خشک نگه‌داشته شود و لذا ریسک تنش‌های حرارتی کاهش یابد.

http://www.bristoluniforms.com

http://www.bristoluniforms.com

همچنین پارچه Gore®Varde دارای قابلیت خوداطفائی و بازدارندگی شعله می‌باشد و از آتش‌نشان‌ها در برابر خطرات احتمالی حریق‌های پیش‌بینی‌نشده در خلال عملیات نجات محافظت نموده و زمان کافی برای خروج از وضعیت‌های حساس را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. این پارچه هرگاه در معرض شعله قرار گیرد، نمی‌سوزد بلکه یک ماده زغالی محافظتی تشکیل می گردد که یکپارچگی فیزیکی آن را حفظ می‌کند.
این ویژگی‌های محافظتی تنها در یک لایه سبک تعبیه گردیده‌اند و یک لایه نرم داخلی Aramid نیز بمنظور افزایش راحتی در نظر گرفته شده است. برای ایجاد قابلیت محافظتی بهینه می‌توان لباس و شلوار را با استفاده از زیپ به هم متصل نمود.
همچنین لباس‌های Gore® Varde زرد یا نارنجی با قابلیت دید بالا (high-vis) این امکان را فراهم می‌سازند که آتش‌نشان‌ها بدون نیاز به جلیقه‌های اضافی high-vis در شرایط مخاطره‌آمیز عمل نمایند. مهندس Roger Startin ، مدیرعامل شرکت Bristol Uniforms عنوان کرد: “لباس‌های جدید Gore® Varde از پارچه‌هایی با جدیدترین فناوری بهره می‌گیرند و از نظر ایجاد آسایش و راحتی برای آتش‌نشان‌هایی که در عملیات نجات فنی شرکت دارند، پیشرفت بزرگی محسوب می‌شوند”
وی افزود: “Gore® Varde در مقایسه با مجموعه لباس‌های RescueFlex ما سبک‌تر بوده و قابلیت تنفس‌پذیری بیشتری دارد، ضمن این که کیفیت حفاظتی مشابهی را فراهم می‌سازد.”
مدل‌های نمونه از این طرح جدید در نمایشگاه‌های Intersec دبی، کنفرانس AFOA در Gatwick و نمایشگاه-کنفرانس LGA Fire در Newcastle نمایش داده خواهند شد.

twitter facebook youtube telegram
مهندسی حریق
۲۷ بهمن ۱۳۹۵