اجلاس سالانه آسمان خراش های هوشمند 2017

به گزارش ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق، امارات متحده عربی به داشتن جدیدترین و بزرگ‌ ترین برج‌ های تجاری و مسکونی در جهان مشهور است.
برج خلیفه یا برج دبی آسمان‌ خراشی در شهر دبی امارات متحده عربی است که این برج با ۱۶۳ طبقه قابل استفاده و ۸۲۸ متر ارتفاع، در حال حاضر بلندترین سازه و آسمان‌ خراش ساخته شده به دست انسان است. برج خلیفه دارای بیش از هزار واحد آپارتمان، ۴۹ طبقه اداری، ۴ استخر و یک کتابخانه مخصوص ساکنان است. همچنین هتل آرمانی با ۱۶۰ اتاق به طراحی جورجیو آرمانی در طبقات اولیه برج واقع است.
همچنین برج Dubai Creek Harbour درحال ساخت بوده و وقتی همزمان با Expo 2020 به بهره‌برداری برسد، بلندترین برج جهان خواهد بود. اینها نشاندهنده روند جهشی آسمان‌ خراش‌ سازی در کشوری در همسایگی ماست.
از سوی دیگر سازمان ایمنی شهری دبی با اتخاذ قوانین و مقررات سختگیرانه و اجرای واقعی و دقیق آن توانسته به جایگاه قابل‌ قبولی در حوزه ایمنی شهری برسد.
اجلاس سالانه آسمان‌خراش‌های هوشمند ۲۰۱۷ (Smart Skyscrapers Summit 2017) آخرین تحولات و پیشرفت‌های تکنولوژیکی احداث، راه‌اندازی و بهره‌برداری از این هیولاهای مدرن را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد. چهارمین دوره برگزاری این رویداد مهم و بین‌المللی، این بار ۳ و ۴ می ۲۰۱۷ مصادف با ۱۳ و ۱۴ اردیبهشت ۹۶ در هتل رویایی Sofitel دبی، میزبان متخصصین و معتبرترین برندهای تخصصی این حوزه قدرتمند خواهد بود.
مانند دوره گذشته، این اجلاس توسط سازمان عالی پشتیبانی انرژی امارات و با حمایت شهرداری دبی برپا می‌شود.
اسپانسرهای طلایی این اجلاس گروه فولادی MMFX Technologies Corporation و پدر صنعت آسانسور kone هستند که البته در لابلای اسپانسرهای دیگر می‌توان UTC ، GE (siliconeforbuilding) ، Pentair ، Emersonclimate و Allegion را هم دید.

twitter facebook youtube telegram
مهندسی حریق
۳۰ بهمن ۱۳۹۵