بررسی موضوعات تخصصی در بازار تکنولوژی و نوآوری صنعت نفت

همزمان با دومین روز برگزاری نخستین بازار تکنولوژی و نوآوری صنعت نفت، گاز و پتروشیمی ایران، چهار کارگاه تخصصی برای بررسی موضوعات ارائه شد.

به گزارش ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق، نخستین بازار تکنولوژی و نوآوری صنعت نفت، گاز و پتروشیمی ایران با همکاری ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی، ستاد توسعه فناوری صنعت نفت، گاز و ذغال سنگ معاونت علمی ‌و فناوری ریاست جمهوری، سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی، پارک فناوری استان بوشهر و با حمایت شرکت‌های مستقر در منطقه، دوم و سوم اسفند ماه در منطقه ویژه اقتصاد انرژی پارس جنوبی برگزار شد.

در بخش کارگاه‌های آموزشی اولین بازار نفت گاز و پتروشیمی کارگاه آموزشی رله‌ها و حفاظت شبکه‌های قدرت صنعتی برپا شد. این کارگاه با موضوعاتی مانند ساختار شبکه قدرت، شبکه زمین الکتریکی و حفاظت، سنسورهای ولتاژ و جریان حفاظت بانک خازنی و هماهنگی حفاظتی و دیگر موضوعات مرتبط بود.

سرفصل‌های اصلی پتروشیمی کارگاه آموزشی آشنایی با اصول ضد انفجار ATEX مشتمل بر اصول انفجار و حفاظت در برابر آن، مناطق خطر و دسته‌بندی آن، دسته‌بندی و گروه‌های مختلف تجهیزات، انواع حفاظت تجهیزات در محیط‌های مستعد انفجار گازی، ATEX و ده‌ها سرفصل دیگر بود.

در مهندسی حریق می خوانید: کارگاه کاربرد فناوری نانو در صنایع بالا دستی- عمومی نیز به معرفی ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی؛ بررسی اهمیت فناوری‌های نو؛ تعریف فناوری نانو و کاربردهای عمومی؛ اقتصاد فناوری نانو؛ وضعیت اقتصاد فناوری نانو در ایران؛ شرکت‌های بزرگ و فناوری نانو؛ مشکلات موجود در صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی پرداخت.

در این کارگاه کاربردهای فناوری نانو در صنایع بالادستی نفت و گاز از جمله نانوپوشش‌ها، گل حفاری و HSE؛ محصولات فناوری نانو مرتبط با صنایع بالادستی نفت و گاز و نیز معرفی سامانه تبادل فناوری نانو مورد بررسی و استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت.

پنل تخصصی بازرگانی توسعه ساخت داخل و خودکفایی در صنعت نفت نیز در دومین روز از نخستین بازار تکنولوژی و نوآوری صنعت نفت، گاز و پتروشیمی ایران با حضور مدیر بازرگانی مجتمع گاز پارس جنوبی، رییس عملیات کالا و دبیر شورای خودکفایی مجتمع گاز پارس جنوبی، مدیر هیات رییسه شرکت تولید پوشش لوله ماهشهر برگزار شد.

twitter facebook youtube telegram
مهندسی حریق
۲۴ اسفند ۱۳۹۵