راهکار telnet برای سازمان‌ های آتش‌ نشانی و اورژانس انگلستان

به گزارش ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق، شرکت راهکارهای فناوری پیشرو و ارائه‌دهنده خدمات telnet، سیستم‌های کنترل و فرماندهی چهار سازمان آتش‌نشانی منطقه‌ای انگلستان را با موفقیت در یک سیستم کنترل و فرماندهی واحد در  North West Fire Control Centre ادغام نمود. مرکز کنترل NWFC که از می ۲۰۱۴ رسیدگی به بیش از ۲۵۰٫۰۰۰ تماس اضطراری را انجام داده، یک شرکت بخش دولتی است که منحصراً توسط شرکت خدمات اطفاء حریق (Fire Services) در شمال غرب انگلستان مدیریت میشود. NWFC علاوه بر رسیدگی به همه تماس‌های اضطراری ۹۹۹ مربوط به شرکت خدمات اطفاء حریق شمال غرب، مسئولیت تجهیز و انتقال آتش‌نشان‌ها و ماشین‌های آتش‌نشانی در هنگام بروز حوادث بهCumbria  ، Lancashire ، Greater Manchester  و Cheshire را بر عهده دارد. telnet با پوشش ناحیه گسترده‌ای بیش از ۵۰۰۰ مایل مربع و جمعیت بیش از ۵/۵ میلیون نفر کار خود را برای کمک به شرکت خدمات اطفاء حریق (Fire Services) جهت صرفه جویی به ارزش ۱۵ میلیون پوند در ۱۲ سال آینده آغاز نموده است.

North West Fire Control Centre (NWFC)

North West Fire Control Centre (NWFC)

این سیستم جدیدترین فناوری‌ها از شرکت‌های Hexagon و Frequentis را یکپارچه‌سازی نموده و به¬اشتراک‌گذاری زیرساخت‌های مورد نیاز برای مسیر ارتباطی تماس‌های ۹۹۹، انتقال تجهیزات و حفظ تماس رادیویی با کارکنان را میسر می‌سازد. این زیرساخت مشترک، الگوی منطقه‌ای، در نوع خود بی‌نظیر بوده و در بخش Blue Light مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ همچنین به بهبود پاسخ‌دهی و افزایش کارایی انجامیده است که دستیابی به صرفه‌جویی‌های تعیین‌شده از سوی دولت را ضمن حفظ خدمات اصلی، باز نگهداشتن ایستگاه‌ها و حفظ فعالیت پمپ‌ها ممکن می‌سازد.
این سیستم با همه سیستم‌های موجود در بخش اطفاء حریق قابل یکپارچه‌سازی بوده و تضمین می‌کند که صرف‌نظر از محدودیت‌های خدماتی، نزدیک‌ترین منابع تخصصی به مناطق حادثه‌زده منتقل گردند. یکی از مزایای اصلی این راهکار انتقالی، قابلیت پیکربندی چند-نهادی آن می‌باشد که به کارکنان اجازه می‌دهد صرف‌نظر از موقعیت تماس، یک جریان کاری متحد و واحد را در اتاق کنترل دنبال نمایند، و در مورد اطلاعاتی که سیستم پیشنهاد می‌دهد و توصیه‌های مورد نیاز برای هر نوع حادثه، مبتنی بر نمایه‌های ریسک و جمعیت‌شناسی در نواحی اجتماعی محلی، مطمئن و خاطرجمع باشند.

telent

telent

این قرارداد چهارساله به دنبال یک پروسه مناقصه به telnet اعطا گردیده است زیرا جامع‌ترین راهکار، توافقات سطح خدماتی بهینه و ارزش مالی را ارائه می‌دهد. همچنین سرپرستی پیاده‌سازی پروژه و ارائه سرویس‌های پشتیبانی موجود به telnet واگذار گردیده است.
به گفته Sarah Wilson ، رئیس NWFC: “اکنون با استفاده از جدیدترین فناوری‌ها ما همکاری‌های گسترده‌تری در اختیار داریم که واکنش‌های سریع‌تری را به ویژه در هنگام بروز حوادث بحرانی و حیاتی میسر می‌سازد. راهکار telnet به ما اجازه می‌دهد که در مناطق کلان‌شهری یا بخش‌های روستایی، با کارایی و بازدهی بیشتری در برابر حوادث عکس‌العمل نشان دهیم.”
وی می‌افزاید، “پیشتر فرآیند انتقال در محدوده خدمات نجات و اطفاء حریق به معنای یک تماس تلفنی به اتاق کنترل بود که منابع مورد نیاز از سوی آن تأمین می‌گشت. سپس اتاق کنترل مجدداً جزئیات حادثه را در سیستم خود وارد می‌کرد و منابع خود را انتقال می‌داد. امروزه NWFC بر همه منابع نجات و اطفاء حریق در چهار FRS نظارت دارد و می‌تواند آن‌ها را بلافاصله به عنوان بخشی از واکنش اولیه انتقال دهد، صرف‌نظر از این‌که حادثه در آن ناحیه به وقوع پیوسته است یا خیر. همچنین از طریق ترمینال‌های داده‌های سیار (MDT) امکان مشاهده همه منابع اختصاص یافته به حادثه در همه بخش‌های نجات و اطفاء حریق وجود دارد، و در مسیر رسیدن به محل حادثه می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار نمایند. این امر به معنای ارائه واکنش‌های سریع‌تر و هماهنگ‌شده‌تر به حوادث بحرانی و حیاتی می‌باشد.”

https://telent.com

https://telent.com

در مجله حریق می خوانید: مدیر ارشد سازمان آتش‌نشانی و نجات شهرهای Cheshire  و Cumbria  و رئیس کل سابق انجمن مدیران ارشد، Paul Hancock عنوان نمود: “NWFC یک مرکز کنترل حریق واحد می‌باشد که از طریق آن، منابع چهار واحد خدماتی نجات و اطفاء حریق از یک سیستم انتقال واحد منتقل می‌گردند. اطلاعات مربوط به موقعیت تماس و شاخص‌های جغرافیایی ناحیه‌ای گسترده به اپراتور اتاق کنترل اجازه می‌دهد که به طور سریع و دقیق موقعیت حادثه و همچنین موقعیت تماس‌گیرنده را تعیین نماید. با کمک نرم‌افزارهای مسیریابی و سیستم‌های موقعیت‌یابی خودکار خودرو تعبیه‌شده در سیستم انتقال، اپراتور می‌تواند سریع‌ترین واکنش و نزدیک ترین مسیر به حادثه را شناسایی کرده و اعلام آماده‌باش نماید.” Barry Zielinski، مدیر کل دفاع و امنیت عمومی در telnet عنوان نمود: “NWFC به یک راهکار کنترل و فرماندهی انعطاف‌پذیر نیاز دارد که ارسال خدمه آتش‌نشانی را به طور کارآمد در سراسر منطقه شمال غرب انجام دهد.

telent

telent

همچنین این سیستم باید قادر به پردازش داده‌های بسیار بیشتری نسبت به سیستم‌های مجزا و غیر متصل پیشین باشد. به دنبال پیاده‌سازی، موفقیت این راهکار در خلال طوفان‌های زیان‌بار و وقوع سیل در اواخر سال ۲۰۱۵ اثبات گردید به طوری که ماهیت منطقه‌ای و چند-نهادی این سیستم به شرکت‌های خدماتی اطفاء حریق مجزا کمک نمود که با هم همکاری داشته باشند و خدمات مثمرثمرتر و هماهنگ‌تری به عموم ارائه نمایند.” telnet برای این پروژه با چالش‌های زیادی مواجه گردید ولی توانست بر آن‌ها غلبه نماید. این چالش‌ها به علت روش‌های مختلف همکاری چهار سازمان مجزا و میزان قابل توجه تغییرات مورد نیاز، ایجاد شده بودند. این سیستم به طور موفقیت‌آمیزی پیاده‌سازی شد و telnet با همکاری نزدیک با NWFC پشتیبانی از این سیستم را ادامه می‌دهد.

twitter facebook youtube telegram
مهندسی حریق
۲۶ اسفند ۱۳۹۵