چکمه‌ های آتش‌ نشانی جدید Jolly حاصل ۳۰ سال تجربه و نوآوری

شرکت Jolly Scarpe SpA به مدت بیش از ۳۰ سال در زمینه تولید حرفه‌ای کفش در جهان برای افرادی که عمر خود را وقف خدمت و محافظت از شهروندان می نمایند، فعالیت دارد.
این شرکت علاوه بر در دست داشتن بازار محصولات اطفاء حریق انگلستان با چکمه‌ های نوین و خلاقانه خود به مدت چندین سال، موفق به صادرات این چکمه‌ ها به بیش از ۳۰ کشور در سراسر جهان شده است.
به گزارش ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق، تحقیقات گسترده، روش‌ های تولیدی پیشرفته، مواد نوین، ایمنی، آسایش و ارائه خدمات عالی به مشتری، امتیازاتی هستند که Jolly Scarpe را به یک شرکت پیشگام جهانی و مرجعی برای فعالیت‌ های حرفه‌ ای در این بخش تبدیل نموده‌ اند.
همانند همه محصولات فوق‌ العاده که رمز موفقیت آن‌ ها به جزئیات طراحی ظریف و دقیق برمی‌گردد، چکمه‌ های آتش‌ نشانی Jolly نیز از این قاعده مستثنا نیستند. این جزئیات خلاقانه در ادامه مورد بررسی قرار می‌ گیرند.

WBS – Wrap Band System – Prevents heel slippage

WBS – Wrap Band System – Prevents heel slippage

سیستم Wrap Band جلوگیری از لغزش پاشنه: سیستم جدید با قابلیت ارتجاع به گونه‌ ای طراحی شده است که تنظیم حجم درون چکمه را ممکن می‌ سازد لذا بهترین وضعیت متناسب با پا را فراهم نموده و نیاز به ساخت سفارشی یا “معیارهای ویژه” را کاهش می‌ دهد. به ویژه این سیستم برای بانوان آتش‌ نشان مناسب بوده و جانشینی برای چکمه‌ های پیشین(با فناوری قدیمی گیره‌های پاشنه) به شمار می‌ آید.

Inner Air-Flow System

Inner Air-Flow System

در مجله حریق می خوانید:

سیستم جریان هوای داخلی: استاندارد EN15090 به وضوح بیان می‌ کند که برای چکم ه‌های آتش‌ نشانی بایستی آزمایش‌ های سخت‌ گیرانه و با مقیاس کامل صورت گیرد که این آزمایش‌ ها شامل مقاومت در برابر پارگی، مقاومت در برابر شعله و موج حرارت، نفوذ و جذب آب می‌ باشند. چکمه‌ های آتش‌ نشانی Jolly برای ارائه بیشترین حفاظت طراحی گردیده‌ اند و سیستم تهویه جدید توسط شبکه هوای تعبیه‌ شده، حرکت ساده و طبیعی هوا بین آسترهای فوقانی و ®GORE را به داخل و خارج میسر می‌ سازد.

J-Morphic Last Features:

J-Morphic Last Features:

قابلیت‌های قالب J-Morphic : به منظور دستیابی به بالاترین سطح SRC(مقاومت در برابر لغزش)، شرکت Jolly برای همه مجموعه‌ های چکمه‌ های آتش‌ نشانی و جستجو-نجات خود یک قالب J-Morphic جدید در بخش کفی خارجی در نظر گرفته است. طرح کلی این قالب دارای یک نمایه با گرد شدگی بیشتر بوده و نسبت به دیگر چکمه‌ های موجود در بازار که دارای کفی‌ های خارجی”مسطح” متداول هستند و از کفی‌ های فلزی مقاوم در برابر سوراخ‌ شدگی استفاده می‌کنند، بسیار مناسب‌ تر می‌ باشند. این مزایا عبارت‌ اند از:

  • این نمایه دارای بخش سرپنجه عریض‌ تر بوده که از فشردگی انگشتان جلوگیری می‌کند.
  • پاشنه مدور موجب راحتی پا در خلال مرحله roll-over(وضعیت حرکتی پا در تماس با زمین هنگام راه رفتن و دویدن) شده و از سایش کفش(که معمولا در طرح‌ هایی با لبه‌ های تیز رخ می‌ دهد) جلوگیری می‌ نماید و مقاومت بالا در برابر لغزش را تضمین می‌ کند.
  • ایجاد حرکت roll-over بهتر، به طوری که ۹۰% از عمل گام‌ برداری بدون نیاز به خم‌ کردن کفی خارجی میسر می‌ شود و از این رو فشار تاکننده کمتری به کفش وارد گردیده و از ایجاد چین‌ خوردگی‌ ها در بخش فوقانی که می‌ توانند موجب به وجود آمدن نقاط فشار بر روی پا شوند جلوگیری می‌ نماید. راه‌ رفتن بسیار راحت‌ تر خواهد بود و فشار کمتری بر روی پا و ماهیچه‌ ها اعمال می‌ گردد.
  • میزان جذب انرژی توسط ترکیب لاستیکی کفی خارجی با عمق و شکل میخ‌ ها و با ماده کامپوزیت کفی داخلی مقاوم در برابر سوراخ‌ شدگی، و بیش از همه، توسط قالب J-Morphic تعیین می‌ شود. لذا به منظور ارائه بهترین نتایج برای یک محصول با وزن کم و میزان جذب انرژی بالا، چکمه‌ های Jolly به کفی‌ های میانی مخفی PU یا لایه‌ هایی که در برابر درجه حرارت‌ های بالا آسیب‌ پذیر هستند نیازی ندارند.
www.jollyscarpe.com

www.jollyscarpe.com

در مهندسی حریق می خوانید:

یکی از آتش‌ نشان‌ های کهنه‌ کار انگلستان با سابقه ۲۰ ساله در اجرای عملیات اطفاء حریق از تجربه خود در استفاده از این چکمه‌ ها می‌ گوید: “شکل داخلی و خارجی این چکمه به گونه‌ ای است که احساس می‌ کنم بخشی از من است و می‌ توانم به مدت طولانی‌ تری با آن ایستاده و مسافت بیشتری راه بروم … این چکمه‌ ها احساس دویدن را در من القا می‌کنند!”

twitter facebook youtube telegram
مهندسی حریق
۲۶ فروردین ۱۳۹۶