نسخه نمایشی کوادکوپتر Drone برای امداد دریایی

برای اولین بار در دنیا، با دریافت اعلام کمک اضطراری از یک تلفن هوشمند در دریا، یک کوادکوپتر به‌طور خودکار از خط ساحلی ایرلند، جهت جستجو و موقعیت‌ یابی محل وقوع سانحه به پرواز درآمد.
این مانور برنامه‌ریزی‌ شده در دهکده Crosshaven شهر Cork در جنوب غربی ایرلند در تاریخ ۱۳ فوریه به نمایش درآمد که شامل یکپارچه‌ سازی سه سامانه فن‌ آوری برای اعلام‌ خطر، جستجو و واکنش در شرایط اضطراری بود. در طول پرواز، حسگرهای کوادکوپتر، اطلاعات موقعیت‌ یابی را به مرکز عملیات اضطراری مخابره می‌ کردند تا جهت واکنش هماهنگ شوند.
به گزارش ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق: این مانور تعدادی از قابلیت‌ های این سامانه، ازجمله نحوه هشداردهی سوانح توسط اپلیکشن Safetrx نصب‌ شده روی گوشی تلفن همراه، اطلاعات کاربر یعنی موقعیت GPS وی و ردیابی تسهیل شده برای هر دو کنسول Safetrx و کوادکوپترهای DAR و D4H را نمایش داد. Safetrx یک پلت فرم ایمنی دریایی اثبات‌ شده است و اپلیکیشن جستجو و امداد دریایی آن بیش از ۶۹۵۰۰۰ ساعت اطلاعات مورد استفاده در سراسر دنیا را ثبت و ضبط نموده است.

Drone demo for sea rescue

Drone demo for sea rescue

در خلال این مانور، Safetrx کوادکوپتر SAR را به‌ منظور انجام یک مأموریت روباتیک برای پرواز خودکار به سمت موقعیت GPS دریافت شده به حرکت درآورد که از آن تصاویری با وضوح ‌بالا به کنسول راهبری آن و پلتفرم موقعیت‌ یابی D4H مخابره گردید. D4H وظیفه صدور دستورات عملیاتی به اولین واکنشگرها نظیر گشت ساحلی و اورژانس را برعهده دارد. مأموریت کوادکوپتر، ردیابی و نمایش روی Safetrx  می‌ باشد.
در مجله حریق می خوانید: یکپارچه‌ سازی بسیار سریع سه راهکار، ماحصل طراحی یک نرم‌افزار قابل‌ انعطاف پشتیبان هر سه سیستم و تعهد شرکت‌ های درگیر در ساخت پلتفرم ASR می‌ باشد.
دکتر Oisin McGrath مدیرعامل ربات SAR اظهار داشت: با استفاده از پیشرفته‌ ترین تکنولوژی کوادکوپتر، نرم‌افزار امداد و اپلیکیشن Safetrx هم‌اکنون قادر هستیم کوادکوپتر را بطور خودکار به سمت سیگنال درخواست کمک، به پرواز درآوریم. کاهش زمان جستجو و ریسک کارکنان نکات کلیدی بوده و زمانی که یک زندگی نجات پیدا کند، مأموریت ما با موفقیت انجام‌ شده است. ما بسیار هیجان‌ زده هستیم که اکنون قادریم اثبات کنیم، یکپارچگی ما با Safetrx که در نوامبر سال گذشته آغاز شد، بسیار موفقیت‌ آمیز عمل کرده است.

twitter facebook youtube telegram
مهندسی حریق
۲۹ فروردین ۱۳۹۶