اولین استارت آپ ویکند سلامت ایمنی و محیط زیست

اولین استارت آپ ویکند سلامت ایمنی و محیط زیست HSE ایران از فردا بمدت ۳ روز در تهران برگزار می شود.

به گزارش ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق، استارت ‌آپ ویکند یک رویداد آموزشی-تجربی (Experiential Education) در سراسر دنیاست که در ۳ روز متوالی (در انتهای هفته) برگزار می گردد. در این برنامه شرکت کنندگان پر انگیزه‌ای شامل برنامه نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارت‌آپ، بازاریاب ها و طراحان گرافیک گرد هم می‌آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده ای را اجرا کند.

برنامه فردا(۳۰ فروردین ۹۶):

۱۵:۰۰ – پذیرش شرکت کنندگان
۱۶:۰۰ – آغاز برنامه
۱۶:۱۵ – خوشامدگویی مدیر اجرایی
۱۶:۲۰- سخنرانی دکتر منظم
۱۶:۴۵- سخنرانی دکتر مجید شرافتی نژاد
۱۷:۰۰- کارگاه انتقال تجربه جناب آقای مهندس قاسمی
۱۷:۱۵-آشنایی با نحوه ارائه ایده
۱۷:۲۵- آشنایی با رویداد استارتاپ ویکند
۱۷:۴۵- معرفی ایده
۱۹:۴۵- بازاریابی ایده دهنده ها و رای گیری ایده
۱۸:۰۰ – تشکیل تیم ها
۲۰:۴۵- پذیرایی شام

در مجله حریق می خوانید:

مهندس بهرنگ مولایی بیرگانی

بهرنگ این روزها خودش را مشاور و مدرس ایمنی و سلامت شغلی (HSE) در قالب فریلنسر معرفی میکند،اما ایشان مهندس ایمنی صنعت حفاری چاه های نفت و گاز و همچنین دانش آموخته مهندسی مکانیک ماشین آلات و ارشد محیط زیست هستند در کنارش سرممیز و مشاور استقرار سیستم مدیریت کیفیت و HSE نیز می باشد که در حال حاضر مسئولیت سرپرستی عملیات ایمنی دریا در شرکت ملی حفاری ایران را بر عهده دارند ، با سابقه ۱۰ بار حضور تاثیر گذار در استارتاپ ویکندها و رویدادهای استارتاپی برگزار شده در استان خوزستان بعنوان فراگیر و سپس مربی ، تیم اجرایی و داور ، عضوی جدایی ناپذیر از رویدادهای استارتاپی استان خوزستان است.

خانم دکتر مهناز طهرانی

دکترای مدیریت محیط زیست ، عضو هیئت علمی تمام وقت دانشگاه آزاد اسلامی ، کارشناس دادگستری ، مشاور صلاحیتدار مرکز تعلیمات و تحقیقات وزارت کاردر حوزه HSE ، مدرس دروس تخصصی HSE مرکز تعلیمات و تحقیقات وزارت کار و مدرس رسمی بازرسان کار ، مدرس ارزیابی ریسک مرکز طراحی فرآیند ایمنی و کاهش ضایعات دانشگاه صنعتی شریف ، عضو کمیته استاندارد مدیریت ریسک ISO3100 ، عضو کمیته IMO ، مشاوره در توسعه و ایجاد رشته HSE در دانشگاه آزاد،عضو کمیته تخصصی مدیریت و آمایش محیط زیست در مقاطع تحصیلی تکمیلی و همینطور نویسنده کتب اقتصاد محیط زیست و منابع طبیعی ، راهنمایی ارزیابی ریسک ، مدیریت بهداشت حرفه ای و تجزیه و تحلیل فعالیت های بحرانی به لحاظ ایمنی

مهندس امید رضا ریاحی

مهندس امیدرضا ریاحی دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی و مدیریت ساخت از دانشکده فنی دانشگاه تهران و ۱۷ سال سابقه کار اجرایی و مدیریتی بوده و ارزیاب، سرممیز و مشاور ارشد شرکتها و سازمانهای بزرگ در استقرار سیستمهای مدیریتی می باشند. ایشان فعالیت تدریس در زمینه ایمنی را با تاسیس آموزشگاه از سال ۱۳۸۰ آغاز نموده و پس از آن با اخذ صلاحیت تدریس ایمنی از نهادهای ذیربط، برگزاری بیش از هشتصد دوره آموزشی تخصصی و همچنین طراحی و دبیری همایشهای ملی در زمینه ایمنی بویژه در صنعت احداث را در کارنامه خود دارند و از فعالیتهای کلیدیشان به پژوهش، ترویج و انتشار کتب و مقالات مختلف در زمینه ایمنی می توان اشاره نمود. هم اکنون رئیس هیئت مدیره انجمن مشاوران حفاظت فنی و خدمات ایمنی کشور می باشند.

مهندس علی رضایی

دارای مدرک کارشناسی ارشد شیمی کاربردی بوده و سرممیز و مشاور درسیستم های مدیریت QHSE است و با ۱۵ سال سابفه کار و مدیریت در صنعت هسته ای، نفت و گاز، راه اندازی پالایشگاههای پارس جنوبی و سکو های دریایی ایران، ارزیابی ریسک پروژه های بزرگ ملی و همچنین تلاش برای گشودن افق های نوینی از همکاری بین دانش ایمنی و صنعت بیمه، تجربه های متنوعی را به همراه دارد. همچنین علاقه به تدریس دوره های تخصصی و نرم افزارهای مهندسی ایمنی و مدیریت بحران، در صنایع نفت و گاز و دانشگاه، باعث شده است تا آموزش اثر بخش، بخش مهمی از کارهای گذشته و حال ایشان باشد.

دکتر آرش سپهوند

دکتری در رشته ایمنی و سلامت شغلی از دانشگاه آتلانتیک ، فوق لیسانس مدیریت HSE از دانشگاه پورث موث انگلستان ،دارای مدرک سطح ۳ نبوش انگلستان ، عضو ارشد سازمان iosh بریتانیا ، مدرس تایید شده IOSH بریتانیا ،عضو ارشد سازمان IIRSM بریتانیا ، داری گواهینامه های ۱۸۰۰۱ ,۹۰۰۱,۱۴۰۰۱ ، عضو موسسه AICHE آمریکا ، عضو سازمان NFPA آمریکا ، ۱۷ سال سابقه کار در زمینه HSE در سطوح مختلف( افسر ،کارشناس ، مدیر ، مدیر منطقه ای،مدرس و…..). ۱۳ سال سابقه کار در کشورهای مختلف(خاورمیانه ، آسیای میانه ، روسیه، اروپا) و همکاری با شرکت های بزرگ نفت و گاز بین‌المللی(پتروفک ، شل ، pdo ، QP ، بی پی ، بی جی ، انی ، لوک اویل ، شورون ).از ۳ ماه پیش مشغول به کار در شرکت ایکو به عنوان مدیر کل HSE

twitter facebook youtube telegram
مهندسی حریق
۳ اردیبهشت ۱۳۹۶