راه‌ اندازی مرکز آموزش و تحقیقات جدید Falck در Maasvlakte

راه‌ اندازی مرکز آموزش و تحقیقات جدید Falck در Maasvlakte: به گزارش ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق، کمپانی جهانی Falck یک مرکز آموزشی جدید تا سال ۲۰۱۸ در Maasvlakte افتتاح می‌نماید. کلیه امکانات لازم برای تبدیل این مرکز به یک مرکز دانش جهانی برای گروه‌های آتش‌ نشانی عمومی و صنعتی، بخش فراساحلی، ساحلی و نیروگاهی بکار گرفته ‌شده است. گام نخست این تصمیم در تاریخ ۲۴ ژانویه ۲۰۱۷ توسط Falck و اداره بندر روتردام طی قراردادی که مالکیت سایت را به Falck می‌دهد، برداشته شد. Falck که در زمینه ایمنی و آموزش ایمنی تخصص دارد، جهت تعطیلی سایت فعلی در Beerweg به محض اتمام زمان اجاره آن از اداره بندر روتردام در بهار ۲۰۱۸ برنامه‌ ریزی نموده است. البته Falck همکاری بلندمدتی با اداره بندر روتردام(سازمان مسئول مدیریت و عملیات مناطق بندری) دارد. از سال ۱۹۸۵ تنها یک مرکز بزرگ آموزشی برای گروه‌های آتش‌نشانی صنعتی و صنایع ساحل و فراساحل، به فاصله فقط چند کیلومتر از سایت فعلی شرکت وجود دارد که نتیجه همکاری اداره بندر روتردام، شرکت هلندی Smit Internationale و خدمات امنیتی هلند بود.

راه‌ اندازی مرکز آموزش و تحقیقات جدید Falck در Maasvlakte

راه‌ اندازی مرکز آموزش و تحقیقات جدید Falck در Maasvlakte

در مجله حریق می خوانید:

مهم‌ ترین هدف این مرکز ایمنی که تحت نام Risc and Nutec فعالیت می‌ کرد، در آن زمان، ایجاد یک منطقه اقامتی و محیط کاری امن در بندر روتردام بود. قراردادی که امروز به امضاء رسید، در ادامه همکاری اولیه بود. سایت جدید در نزدیکی مرکز آموزشی فعلی قرار دارد. مهندس Joost Eenhuizen مدیر تجاری بخش فراساحل و خشکی بندر روتردام به Falck بعنوان کسب‌ و کار مهم برای منطقه بندری روتردام نگاه می‌کند و معتقد است، Falck با دانش و مهارت خود در ایمن‌ سازی بندر مشارکت بسزائی دارد. او می‌گوید:”ما امیدواریم به عنوان یک واحد عملیاتی بندری به یک استاندارد ایمنی سطح بالادست یابیم. ما امیدواریم، Falck برای طولانی مدت در Maasvlakte فعالیت نماید تا با ارائه خدمات عالی خودش به بازرگانان بندر، آنها را برای اثربخش‌کردن مدیریت حوادث تا حد ممکن، کمک نماید.”

 راه‌ اندازی مرکز آموزش و تحقیقات جدید Falck در Maasvlakte

راه‌ اندازی مرکز آموزش و تحقیقات جدید Falck در Maasvlakte

در مهندسی حریق می خوانید:

سایت جدید در سال ۲۰۱۸ بیشتر از یک تغییر مکان، برای Falck مشغله ایجاد می‌کند. چرا که دو اصل، اساس توسعه سایت جدید هستند: یک، دستیابی به یک تجربه واقع گرایانه و برهم‌ کنشی و دو، تبادل دانش و روش‌ها با یکدیگر. مرکز جدید که در زمینی به ابعاد چند هکتار بزرگتر از سایت فعلی تاسیس خواهد شد، براساس آخرین استانداردها و فناوری‌ های زیست‌محیطی، ایمنی و بهداشت حرفه‌ای و فناوری‌های آموزشی طراحی و ساخته خواهد شد. (برای مثال: محیط‌های واقعیت مجازی برای کنترل رویدادها و مدیریت بحران). سایت جدید همچنین شامل آزمایشگاه میدانی برای تحقیق و کسب تجارب عملی است. انتظارات و نیازهای عملیاتی کارفرماهای داخلی و خارجی، ارائه خطوط راهنما در خصوص طراحی تسهیلات آموزشی به عنوان یک اصل مدنظر قرار داده‌ شده است. مرکز آموزش و تحقیقات جدید در بهار ۲۰۱۸ آماده بهره‌برداری خواهد گردید.

twitter facebook youtube telegram
مهندسی حریق
۹ اردیبهشت ۱۳۹۶