تجربه کار در تأسیسات فراساحلی Offshore Exprience با شبیه‌ ساز Nautis 3

تجربه کار در تأسیسات فراساحلی Offshore Exprience با شبیه‌ ساز Nautis 3: موزه دریانوردی‌ ای که اخیراً در روتردام هلند افتتاح ‌شد، نمایشگاهی است که بازدیدکنندگان را قادر می‌ سازد که تجربه کار در فراساحل را کسب نمایند. بیش از ۵۰ شرکت در بخش‌ های فراساحل، کشتیرانی و برخی موسسات دیگر در “تجربه فراساحل” که ماه دسامبر افتتاح شد، حضور یافتند. Vstep در همکاری با RH Marine Netherlands شبیه‌ سازهایی برای به تصویر کشیدن دریای آزاد در فضای نمایشگاه اهدا نمود.

تجربه کار در تأسیسات فراساحلی Offshore Exprience با شبیه‌ ساز Nautis 3

به گزارش مهندسی حریق: این شبیه‌ ساز شامل یک فضای ۱۹ در ۲۰ متری بوده و از ۱۶ پروژکتور با وضوح ‌بالا تشکیل‌ شده که تصویر یکپارچه پانوراما از دریای اطراف یک سکوی نفتی را دقیقاً نشان می‌ دهد.
در این شبیه‌ ساز سناریوی چهارفصل، اعم از آب‌ های آرام تا طوفان با موج‌ های سهمگین که تقریباً به عرشه سکوهای نفتی می‌ رسند، به نمایش در می‌ آید. Vstep که سالهاست روی سامانه شبیه‌ ساز دریایی Nautis 3 در حال کار است، اعتقاد دارد سامانه جدید یک استاندارد برای واقع‌ گرایی موج‌ های دریا ایجاد کرده است.

تجربه کار در تأسیسات فراساحلی Offshore Exprience با شبیه‌ ساز Nautis 3

تجربه کار در تأسیسات فراساحلی Offshore Exprience با شبیه‌ ساز Nautis 3

روی کپی سکوی نفتی، بازدیدکننده‌ ها می‌ توانند یک ماجراجویی چالش‌ برانگیز درخصوص فعالیت در عرصه‌ های مختلف انرژی از جمله نفت، گاز و باد داشته نمایند. شبیه‌ سازها نشان می‌ دهند که متخصصان حفاری، اپراتورهای جرثقیل، کارشناسان توربین بادی و خلبانان هلی‌ کوپتر چگونه فعالیت‌ های خود را در یک مبارزه دائمی با عناصر دریای آزاد انجام می‌ دهند.
کاپیتان Frits Loomeijer مدیر موزه می‌ گوید: “نمایش دریایی Vstep به ما اجازه می‌ دهد که Offshore Exprience را حتی تا سطحی بالاتر از آنچه ما در ابتدا برنامه‌ ریزی کرده بودیم، ارتقاء دهیم.

در مجله حریق می خوانید:

استفاده از دریای کامپیوتری شبیه‌ ساز Nautis 3 جدید Vstep بجای ویدئوهای ضبط‌ شده واقعی در سکوهای نفتی به ما اجازه می‌ دهد که کلیه شرایط جوی دریا را تحت کنترل درآوریم. بجای فقط یک نوع شرایط جوی، اکنون ما نمایش ۵ وضعیت آب و هوایی مختلف را در یک چرخه مدیریت می‌کنیم که به ایجاد تنوع و احساس واقعی کاربران نسبت به تجربه فراساحلی کمک شایانی می‌ نماید. دریای شبیه‌ سازی‌ شده Vstep بقدری واقعی است که بازدیدکنندگان نرده‌ های سکوی نفتی را برای نیفتادن خود محکم می‌ گیرند!”
مجموعه Offshore Exprience به مدت ۷ سال در موزه دریانوردی روتردام به معرض نمایش درخواهد آمد و بطور منظم بروز خواهد شد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تجربه فراساحل Offshore Exprience به www.maritiemmuseum.nl مراجعه فرمائید.

twitter facebook youtube telegram
مهندسی حریق
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶