آژانس EPA به شدت بدنبال ممنوعیت مواد شیمیایی خطرناک

آژانس حفاظت محیط‌ زیست در حال ممنوعیت قطعی مواد شیمیایی ‌تری کلرو اتیلن (TCE) trichloroethylene و کلراید methylene chloride و در حال درخواست اطلاعات در مورد جلوگیری از استفاده متیل ‌پیرولیدون N-Methylpyrrolidone با علامت اختصاری NMP می‌باشد.

آژانس EPA به شدت بدنبال ممنوعیت مواد شیمیایی خطرناک

اولین قانون پیشنهادی ممنوعیت تولید و (واردات)، فرآوری و توزیع تجاری TCE برای استفاده در چربی زدایی با بخار است. این قانون همچنین تولیدکنندگان، فرآوری‌ کننده‌ ها و توزیع‌کننده‌ ها را به آگاهی‌ رسانی به خرده‌ فروش‌ ها و سایر عناصر زنجیره تأمین، درباره این ممنوعیت الزام نموده است. EPA در سال ۲۰۱۴ اعلام کرد که TCE سرطان‌ زا بوده و دارای عوارض رشدی و نوروتوکسیک، سمیت برای کبد و سایر پیامدهای مضر برای سلامتی می‌باشد.

به گزارش مجله حریق:

دسامبر گذشته EPA پیشنهاد کرد که استفاده از TCE بعنوان چربی‌زدا و لکه‌بر در خشک‌شویی‌ها بدلیل ریسک‌های سلامتی مذکور، ممنوع شود. نظرات در خصوص قانون پیشنهادی تا ۶۰ روز پس از انتشار در روزنامه رسمی دریافت خواهد شد. دومین قانون پیشنهادی، ممنوعیت تولید، فرآوری و توزیع تجاری متیلن کلراید جهت استفاده در رنگ‌بری است. این قانون سازندگان، فرآوری‌ کننده‌ ها و توزیع‌ کننده‌ ها را الزام می‌ کند تا به خرده‌ فروش‌ ها و سایر عناصر زنجیره تأمین، این ممنوعیت را گوشزد نمایند. EPA در سال ۲۰۱۴ دریافت که متیلن کلراید سرطان‌ زا بوده، به دستگاه عصبی مرکزی آسیب رسانده و عامل سمیت کبد و سایر اثرات مضر برای سلامتی است. آژانس به دنبال اقدامات قانونی جداگانه برای عدم استفاده از این ماده شیمیایی در صنعت است.

EPA seeks bans on two chemicals; ponders banning a third

EPA seeks bans on two chemicals; ponders banning a third

در مهندسی حریق می خوانید:

آژانس EPA همچنین درحال جمع‌ آوری اطلاعاتی در خصوص دو رویکرد بالقوه در مورد NMP است. یکی ممنوعیت تولید، فرآوری و توزیع تجاری NMP در رنگ‌ بری و دیگری شامل محدودکردن مقدار مصرف NMP در تولیدات رنگ‌بری. همچنین الزام به نصب برچسب هشدار برای مصرف‌ کنندگان و الزام کارگران به استفاده از دستکش‌ های مخصوص و سایر لوازم حفاظت فردی. در سال ۲۰۱۵ آژانس اعلام کرد که NMP ریسک ویژه‌ای برای زنان باردار و در سن بچه‌ دار شدن دارد که در تماس زیادی با این موادِ شیمیایی در فرآیند رنگ‌زدایی هستند. برخی از کاربری‌ های امنیت ملی متیلن کلراید و NMP از این ممنوعیت معاف خواهند بود. این سه ماده شیمیایی در صدر فهرست ۱۰ ماده در حال ارزیابی EPA، برای ریسک‌ های بالقوه سلامت و محیط‌ زیست، تحت قانون ایمنی مواد شیمیایی قرن ۲۱ Frank R. Lautenberg مصوب کنگره آمریکا هستند.

twitter facebook youtube telegram
مهندسی حریق
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶