پایش تابش وارده به نیروهای عملیاتی از طریق Identifinder R100

به گزارش مجله حریق و نجات(ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق)، کمپانی Flir Systems اعلام کرد: با تولید دزیمتر Identifinder R100 ، جدیدترین راه‌ حل‌ های حفاظت از تابش را به شناساگرهای سری R، افزوده است. دزیمتر کمری R100 قابلیت‌ های شبکه‌ ای را برای آتش‌ نشانان، نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی از طریق اعلام فوری هشدارهای تهدید تابش یکپارچه نموده و توسط یک سیستم گزارش‌ دهی خودکار، میزان دز دریافتی اشعه را به‌منظور اطلاع مقر فرماندهی از آخرین وضعیت کارکنان ارائه می‌ نماید. دزیمتر ضدآب R100 با درجه حفاظت IP 67 طبق تست سقوط موسسه ملی استاندارد آمریکا ANSI بعنوان آشکارساز تابش پرتو فردی مورد تائید قرارگرفته است.

پایش تابش وارده به نیروهای عملیاتی از طریق Identifinder R100

این تجهیز معیارهای سقوط از ۵/۱ متری که بر اساس استاندارد ANSI N42.32 یکی از استانداردهای کلیدی عملکرد برای هشداردهی آشکارسازهای تابش وارده به کارکنان توسط وزارت امنیت ملی آمریکا الزام شده را برآورده می‌ سازد. درجه حفاظت ۶۷، دزیمتر R100 را در برابر گردوغبار و غوطه‌وری در آب، تا عمق ۱ متر حفاظت می‌نماید. این تجهیز با استفاده از تکنولوژی بدون سیم بلوتوث، امکان ثبت و ارسال دز واقعی دریافتی برحسب زمان و اطلاعات برچسب جغرافیایی geotag توسط اپلیکشن تلفن همراه را دارا می‌ باشد.

نوآوری جدید دیگر از Flir، پایش تابش وارده به نیروهای عملیاتی از طریق Identifinder R100:

نوآوری جدید دیگر از Flir، پایش تابش وارده به نیروهای عملیاتی از طریق Identifinder R100:

در مهندسی حریق می خوانید:

فناوری R100 قابلیت اتصال به سایر محصولات Identifinder در ارائه سیستم‌ های حفاظت از اشعه از تشخیص اولیه تهدید تا شناسایی منبع تهدید را دارا می‌ باشد. تمامی مدل‌ های Identifinder ازجمله دزیمتر R100 واسط کاربری مشابهی را به اشتراک می‌گذراند که قادر است واکنش اضطراری بین نیروهای انتظامی، آتش‌ نشان‌ ها و تیم‌ های مقابله با مواد خطرناک HazMat که از محصولات Identifinder استفاده می‌کنند را هماهنگ نماید. دکتر Dennis Barket معاون رئیس و مدیرعامل شرکت Flir Detection می‌گوید: “با توجه به تطابق تست سقوط و درجه حفاظت ۶۷، دزیمتر R100 ضدضربه‌ ترین آشکارساز تابش فردی برای نیروهای واکنش سریع است. وقتی استفاده از این دزیمتر همگانی شود، R100 درحالی‌ که یک شبکه تشخیص اولیه که از افراد در تماس مستقیم اشعه در برابر تهدیدات رادیولوژی حفاظت می‌ کند، شبکه یکپارچه‌ ای برای حذف نقاط کور ارتباطی در مقر فرماندهی ایجاد می‌ نماید.” این دزیمتر از ژانویه ۲۰۱۷ در دسترس همگان قرار گرفته است.

twitter facebook youtube telegram
مهندسی حریق
۲۰ خرداد ۱۳۹۶