ایمنی دادگاه‌ های جدید فدرال لس آنجلس با دتکتورهای شعله‌ ای FFE

به گزارش مجله حریق و نجات(ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق)، چهار آشکارساز Fireray 5000 در ساختمان جدید دادگاه‌ های جدید فدرال لس آنجلس نصب شدند. در دادگاه مذکور، برای اطمینان از تشخیص بهینه آتش‌ سوزی در سالن مرکزی بزرگ آن، چهار دتکتور شعله‌ ای Fireray برند FFE نصب شد که این تجهیزات توسط SimplexGrinnell راه‌ اندازی و نصب شدند. به گفته مدیر عامل FFE: از آنجا که ارتفاع سالن بیش از حد بلند بود، آشکارسازهای دودی معمولی برای این نصب مناسب نبودند و دتکتورهای شعله‌ ای Fireray 5000 با تنظیم خودکار بجای آن‌ ها انتخاب شدند. این دتکتورها برای این نوع فضای داخلی بزرگ ایده‌ آل هستند و پوشش گسترده‌ ای را با حداقل هزینه ارائه می‌ دهند. آشکارسازهای شعله‌ای Fireray 5000 با ارسال یک باریکه نور مادون قرمز نامرئی در سراسر فضای ساختمان محافظت شده، کار می‌ کنند. یک گیرنده نور را تشخیص داده و اندازه‌ گیری می‌کند و می‌ تواند تداخل دود را در هر نقطه در طول مسیر اشعه تشخیص دهد. نهایتاً سیگنال هشدار زمانی که آستانه از پیش تعیین شده برسد، تحریک می‌ شود. پیشنهاد می شود مقاله کاشف شعله Talentum شرکت FFE نامزد دریافت جایزه مجله اینترنتی Tomorrow’s FM را نیز مطالعه کنید.

New Los Angeles Federal Courthouse kept safe with FFE’s beam smoke detectors

New Los Angeles Federal Courthouse kept safe with FFE’s beam smoke detectors

یکی از عوامل تصمیم‌ گیری در آشکارسازهای Fireray 5000 مشخص شده برای این برنامه، ویژگی”کنترل‌کننده سطح پایین” است. به این معنی که نگهداری و تست می‌ تواند از طریق اتاق کنترل انجام گردد. Sharon Brown مدیر ساخت و ساز اذعان داشت که “هرچه واحدها در ارتفاع بالاتری واقع شده باشند، دسترسی فیزیکی و جسمی به آن‌ ها، بصورت منظم؛ بیش از حد گران و غیر عملی است. بنابراین دسترسی از راه دور ضروری می‌ شود”

در مهندسی حریق می خوانید:

یکی دیگر از عوامل مهم در هر پروژه جدید ساخت، حرکت ساختمان می‌ باشد. تمام ساختمان‌ های جدید نیاز به “نشست کردن” دارند و برای آشکارسازهای اشعه‌ ای که متکی بر تراز لیزری دقیق در دو انتهای مخالف ساختمان هستند، هر حرکت می‌تواند به معنای غیر تراز شدن اشعه‌ ها شود. Fireray 5000 این نقص را از طریق”تراز خودکار” که از ویژگی‌ های آن است جبران کرده و اطمینان می‌ دهد که اشعه‌ ها در طول حرکت ساختمان، بدون ایجاد آلارم مزاحمت و یا نیاز به یک تکنسین، تراز باقی می‌ مانند.

ساختمان جدید دادگاه دارای ۱۰ طبقه با مساحت ۶۳۳۰۰۰ فوت مربع است که در مرکز شهر لس آنجلس واقع شده است. این سازه شامل ۲۴ دادگاه و ۳۲ اتاق قضات می‌ باشد و دارای ویژگی‌ هایی مانند نماهای دندانه‌ دار است که دید را حداکثر می‌ سازد و در عین حال نیز افزایش حرارت خورشیدی را نزدیک به ۵۰ درصد کاهش می‌ دهد. با بیش از نیم میلیون آشکارساز اشعه‌ ای نوری نصب شده در سراسر جهان، Fireray اولین انتخاب برای نصاب‌ ها و مهندسان سیستم‌ های تشخیص دود در مناطق بزرگ باز است. با طراحی زیبای مدرن و اشغال فضای حداقلی، Fireray برای معماران و مدیران مجتمع‌ ها که مراقب حفظ طرح اصلی ساختمان هستند، نیز بسیار محبوب است.

twitter facebook youtube telegram
مهندسی حریق
۹ مرداد ۱۳۹۶