فناوری Tychem جدیدترین البسه حفاظتی DuPont

به گزارش مهندسی حریق و نجات(ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق)، شرکت DuPont لباس حفاظتی جدید خود را که دارای طراحی و ویژگی‌ های خاصی می‌ باشد رونمایی کرد و این اطمینان را به امدادگران داد که لباس خیلی راحتی برای انجام عملیات باشد. این لباس از پارچه اصلی Tyhem ساخته شده، لباس فوق از مقاومت زیادی در برابر مواد شیمیایی ارگانیک و غیر ارگانیک و همچنین در برابر خطرات زیستی احتمالی که در ارتش و برنامه‌ های کاربردی شرایط اضطراری غیرنظامی و تحقیقات جنایی، اطفاء حریق و مایعات جسمانی هست، مقاوم خواهد بود.

در مجله حریق می خوانید:

یکی از ویژگی‌ های خلاقانه Tychem 6000 F FaceSeal، روکش محکم که دهانه کلاه ایمنی را با لاستیک پوشانده است، می‌باشد. این طراحی و استحکام به جهت ثابت شدن تجهیزات در هنگام زدن ماسک کامل به صورت نجات‌ دهنده می‌ باشد. این لباس ویژه برای مکان‌ های که مایعات نشت کرده‌ اند و احتمال خطر می‌ رود طراحی شده است. از آنجائیکه حفظ جان، نجات‌ دهندگان خیلی مهم می‌ باشد FaceSeal مجوز حذف مکمل‌ های بستن را داده و این موجب استفاده بهینه از زمان در هنگام پوشیدن و درآوردن لباس و همچنین باعث پیشرفت زمان عکس‌ العمل در شرایط بحرانی می‌شود. قسمت جلوی Tychem 6000 F FaceSeal دارای محافظ خیلی خوبی است و طراحی باز شدن پشت لباس بصورت افقی این امکان را برای نجات‌ دهنده فراهم می‌ کند تا قبل از پوشیدن قسمت بالا از قسمت پایین لباس پوشیده شود. منفذ پشت لباس که با زیپ و دکمه جفتی بسته می‌ شود کاربرد ایمنی دارد. لباس‌ ها به جوراب‌  های متصل به لباس که ضد الکتریسیته می‌ باشند و نجات‌دهندگان با استفاده از آن می‌ توانند وارد مناطق انفجاری بشوند، لباس‌ ها همچنین با دوخت دولایه به دستکش که در قسمت مچ کش دارد، مجهز شده اند.

فناوری Tychem جدیدترین البسه حفاظتی DuPont

فناوری Tychem جدیدترین البسه حفاظتی DuPont

دومین محصول ارائه شده Tychem 6000 F می‌ باشد که کلاه آن دارای طراحی ارگونومی می‌ باشد که با ماسک صورت سازگاری عالی دارد. لباس فوق همچنین دارای سر آستین دو لایه می‌ باشد که لایه زیرین بافت شده و از سائیدگی جلوگیری می‌ کند که این ویژگی با دستکش‌ های دولایه، ترکیبی عالی را ارائه می‌ دهد. همه این ویژگی‌ های ذکرشده در Tychem 6000 F برای این طراحی شده که نجات‌ دهنده احساس راحتی کند و لباس فوق آن‌ ها در برابر طیف وسیعی از شرایط پرخطر حفظ و بعنوان یک دژ مستحکم در برابر عوامل عفونی و آلودگی‌ های رادیواکتیو حفظ کند. این لباس دارای زیپ دو لایه نیز می‌ باشد.

در مهندسی حریق می خوانید:

شرکت DuPont لباس جدید Tychem F با جوراب ویژه برای افرادی که در مناطق منفجره و مکان‌ های که شارژ الکتریکی امکان خطر دارد، ارائه می‌ دهد. این روپوش دارای فلپ بوت و جوراب‌ های یکسره و طرح الکترواستاتیکی برای کف پا می‌ باشد که آخرین محصول ارائه شده Tychem 4000 s می‌ باشد. این روپوش از پارچه نرم برای هر چه راحت پوشیدن آن استفاده شده کاربردی عمومی دارد. این روپوش برای مواد محافظتی DuPont Tyvek دارای زیپی بزرگ می‌ باشد که باز و بسته شدن لباس را آسان می‌ کند و همچنین دارای دستکش‌ های ترکیبی می‌ باشند. همه لباس‌ های ذکرشده تأییدیه استانداردهای اروپایی را دارد و در صورت آلوده نشدن و آسیب ندیدن برای مناطق خطرناک نوع ۳ که برای کاربردهای انفرادی و جمعی هست، مناسب می‌ باشد. درباره کاربرد در مناطق انفجاری، نرم‌ افزارهای مخصوص ارزیابی خطر برای معتبر سازی روپوش‌ ها الزامی می‌ باشد.

twitter facebook youtube telegram
مهندسی حریق
۸ آبان ۱۳۹۶