در پی ارتقاء سطح ایمنی نیروگاه اتمی بوشهر

در پی ارتقا سطح ایمنی نیروگاه اتمی بوشهر؛ صالحی از مدیرعامل شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی تقدیر کرد.

به گزارش مهندسی حریق و نجات(ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق)، در پی ارزیابی انجمن جهانی بهره‌ برداران نیروگاه‌ های هسته‌ ای(WANO) و ارتقاء نیروگاه اتمی بوشهر از درجه C به B، علی اکبر صالحی، معاون رییس‌ جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران در حاشیه جلسه شورای معاونان سازمان، ضمن تشکر ویژه از مدیران و کارکنان این نیروگاه، به محمد احمدیان، معاون سازمان و مدیرعامل شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی ایران لوح تقدیر اهداء کرد.

انجمن جهانی بهره‌ برداران نیروگاه های اتمی با توجه به اقدامات صورت گرفته توسط شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی کشورمان که عهده‌ دار مسئولیت بهره‌ برداری نیروگاه اتمی بوشهر است، جایگاه این نیروگاه را در ارزیابی خود به لحاظ ضرایب ایمنی به گروه B ارتقاء داد. این در حالی است که این ارتقاء پس از تحویل نهایی نیروگاه از پیمانکار روسی به متخصصین ایرانی تحقق یافته است.

در مجله حریق می خوانید:

شایان ذکر است انجمن جهانی بهره‌ برداران نیروگاه‌ های اتمی، به صورت منظم نیروگاه‌ های هسته‌ ای در حال کار را ارزیابی و توصیه‌ هایی برای افزایش سطح ایمنی ارائه می‌ کند. بر اساس این ارزیابی‌ ها، نیروگاه‌ های در حال کار در چهار طبقه A تا D دسته‌ بندی می‌ شوند. طبقه D نیروگاه‌ هایی است که وضعیت ایمنی آنها قابل قبول نیست و باید تحت مراقبت‌ های خاص باشند، طبقه A نیروگاه‌ های دارای سطح ایمنی عالی هستند و تعداد بسیار محدودی نیروگاه در جهان در این طبقه قرار دارند. نیروگاه اتمی بوشهر پس از شروع بهره‌برداری در طبقه C قرار گرفت که با تلاش همکاران نیروگاه، بر اساس اقدامات انجام شده برای بهبود سطح ایمنی، این نیروگاه با یک پله ارتقا در طبقه B قرار گرفته است.

از سایت ما هم دیدن کنید:

حل خطا جهت انجام تعمیرات زمان بندی شده مدتی

twitter facebook youtube telegram
مهندسی حریق
۱۳ آبان ۱۳۹۶