نتایج ارزشمند کنفرانس Haz-Mat 2017

به گزارش مهندسی حریق و نجات(ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق)، کنفرانس Haz-Mat 2017 بزرگترین رویداد حوزه مقابله با مواد شیمیایی خطرناک ۲۴ و ۲۵ می در Startford انگلستان برگزار شد. شرکت در این کنفرانس موجب بروز رسانی اطلاعات آموزشی و مهارت‌ های بین‌ المللی جهت واکنش سریع و ایمن در برابر رویدادهای مواد خطرناک شد. همچنین مدعوین جدیدترین اطلاعات و تجربیاتشان را به اشتراک گذاشتند. در این رویداد مهم، سمینارها و ورک شاپ‌ های خوبی توسط متخصصان بین‌ المللی Haz-Mat که بعنوان پیشگامان در عملیات رویدادهای مواد شیمیایی وارد عمل می‌ شوند، برگزار و موسسه مهندسی حریق نیز جوایز شرکت‌ کنندگان کنفرانس پیشرفت حرفه‌ ای مداوم(CPD) را تهیه و ارائه کرد.

به گفته Simon Ellershaw از سازمان آتش‌ نشانی و نجات Warwickshire: درک حرفه‌ ای از عکس‌ العمل مناسب در عملیات Haz-Mat بسیار الزامی است. بدین منظور می‌ بایست کلیه امدادگران مهارت خود را در زمینه رویارویی با مواد شیمیایی افزایش داده و در مقابله با Haz-Mat هوشمندانه باید عمل کرد. لذا آموزش نحوه واکنش صحیح در هنگام رویارویی با مواد خطرناک ناشناس یکی از مهم‌ ترین آموزش‌ هاست. سازمان آتش‌ نشانی و نجات Northamptonshire موضوع بررسی بر روی انفجار محلول‌ های خطرناک را ارائه کرد که بطور جدی درباره تأثیر رویدادهای مواد شیمیایی بحث و گفتگو به مطالعه پرداخته بود.

نتایج ارزشمند کنفرانس Haz-Mat 2017

نتایج ارزشمند کنفرانس Haz-Mat 2017

دو کمپانی معتبر Hazmat و Angus کارگاهی آموزشی درباره فوم برگزار کردند که در آن نکات ایمنی و نحوه استفاده مؤثر فوم برای مواد شیمیایی آموزش داده شد. درخصوص حمل‌ و نقل مایعات گازی LNG، مهندس Joson Smalley ، متخصص خطرات LNG از شرکت UKLNG ، نحوه عکس‌ العمل صحیح در مواجهه با خطرات در هنگام حمل‌ و نقل مایعات گازی را توضیح داد و طراحی پیش حادثه اضطراری را Andy Causton از شرکت Firenta، ارائه‌دهنده تجهیزات اصلی در عملیات‌های آتش‌ نشانی پتروشیمی ارائه کرد. درخصوص عکس‌ العمل در رویارویی با موادی که واکنش بالای دارند، نیز Gert Van Bortel از شرکت BASF درباره عکس‌ العمل و رفع اتفاقات جاده‌ ای مربوط به مواد شیمیایی اکریلونیتریل توضیح داد. در روز دوم کنفرانس Haz-Mat 2017 گفتگوی بین متخصصان و شرکت‌ کنندگان Haz-Mat صورت گرفت.

کنفرانس بعدی: June 7 – ۱۰, ۲۰۱۸

twitter facebook youtube telegram
مهندسی حریق
۲۳ آبان ۱۳۹۶