محصولات جدید Simo-Carmichael تولیدکننده خودروی آتش‌ نشانی

به گزارش مجله حریق و نجات(ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق)، گروه بین‌ المللی(Simo-Carmichael (SIG با ساخت مجموعه کامل از خودروهای آتش‌ نشانی World Class با برند SIMON, CARMICHAEL UK, به آتش‌ نشانی همه صنایع، شامل: صنایع هوایی، صنعتی و شهرداری پتروشیمی و دفاعی خدمت‌ رسانی می‌کند. هدف این شرکت ارائه بهترین خودروها آتش‌ نشانی با تجهیزات اروپایی و آسیایی، طراحی اروپا، عملکرد بالا به نیروهای آتش‌ نشانی در آسیا، خاورمیانه و آفریقا می‌ باشد. در سال ۲۰۱۵ گروه SIG، Carmichael Cobra 3 with HRET را آغاز کردند. Cobra 3 جدید نتیجه سه سال طراحی و توسعه در Worceter , UK می‌باشد. در سال ۱۹۶۲ اولین خودروی آتش‌ نشانی فرودگاهی را ساخت. همه نظرات و پیشنهادات آتش‌ نشان‌ های فرودگاه‌ های انگلستان برای طراحی جدید مورد بررسی قرار گرفت. Carmichael Cobra 3 طبق مدل‌ های Cobra, Cobra 2 که عملیات‌ شان موفق بوده است ساخته شده و دارای عملکردی عملیاتی فوق‌ العاده با مشخصات ذیل می‌ باشد.

  •  ترمز افزایشی (ترمزهای دیسکی کاملاً مدور اروپایی) بهبود فرمان‌ پذیری و عملکرد بهینه ZF
  •  موتور با ۷۰۰ اسب بخار و مطابق استاندارهای تخلیه
  •  صفر تا ۸۰ کیلومتر ظرف ۳۰ ثانیه، بالاترین سرعت ۱۱۵ کیلومتر در ساعت
  •  افزایش ظرفیت باربری با فنر قوی جلو و ارتقای محورها
  •  توسعه دسترسی به تعمیر و نگهداری برق خودرو در اتاقک راننده. سیستم‌ های الکتریکی جدید CAN
  •  اتاقک راننده از موارد بازیافتی(پلی پروپلین) طبق استاندارد ECER29 ایمنی شاسی تجاری اروپا ساخته شده است.
  •  جدیدترین فناوری سیستم‌ های کنترل
  •  طراحی برای بروز رسانی آخرین مدل HRET، The SIG-Het Ranger
محصولات جدید Simo-Carmichael تولیدکننده خودروی آتش‌ نشانی

محصولات جدید Simo-Carmichael تولیدکننده خودروی آتش‌ نشانی

در مهندسی حریق می خوانید:

خودروی عملیاتی Cobra 3 در کلاس خودروی خود دارای اتاقک راننده بزرگ و عریضی می‌ باشند، با بیش از ۶ صندلی(۵+۱) و دارای دریچه L شکلی که می‌ تواند در هنگام حرکت با ایمنی بالای به مانیتور دسترسی داشته باشد. از لحاظ ظاهری دارای طراحی جدید، اتاقک از افزایش اندازه افقی و عمودی بیشتری برخوردار می‌باشد. مانیتور سقف و برجک خودرو بوسیله جوی استیک از داخل اتاقک راننده هدایت می‌ شوند، اگرچه امکان هدایت مانیتور بصورت دستی وجود دارد. پخش فوم بصورت الکترونیکی از داخل کابین بین ۱ تا ۱۰ درصد می‌ باشد. سری SIG Carmichael Cobra 3 در پیکربندی‌ های ۴*۴، ۶*۶ و ۸*۸ با ظرفیت آب ۲۲۰۰۰ لیتر و سیستم‌ های عمومی و کنترل برای استفاده راحت اپراتور. مرتبط به SIG. NFPA 414, ICAO, British CAP168 برنامه ساخت خودروهای ARFF را داشت که از قدرت عملیاتی فوق‌ العاده‌ ای در جهان برخوردار خواهند بود که شامل اروپا، آسیا، خاورمیانه و کلاس Cobra 3 از عملکرد بهتری نسبت به مدل مشابه در هر نوع آب‌ و هوا، رطوبت و زمینی را دارد.

محصولات جدید Simo-Carmichael تولیدکننده خودروی آتش‌ نشانی

محصولات جدید Simo-Carmichael تولیدکننده خودروی آتش‌ نشانی

– Complete aluminium alloy material
– Weight loss of more than 30%
– Unique adhesive technique

کمپانی SIG بر این باور است که کلاس خودروی Cobra 3 AFRR با عملکرد عملیاتی فوق‌العاده، کیفیت و قابل‌اعتماد بودن در مقابل رقیبان خود از شهرت بهتری برخوردار است. آسیا بهترین بازار برای این خودرو می‌باشد و ما قصد داریم در سال جاری این محصول را به مشتریان آسیایی خود معرفی کنیم.Cobra 3 با Jet Ranger HRET، پیشرفته‌ترینHRET در بازار می‌باشد. Jet Ranger دارای چرخش سریع می‌باشد و این ویژگی باعث می‌شود که آب‌پاش بالابر در همه جهات بصورت عملیاتی حرکت کند. بازوی هیدرولیکی آب‌پاش اطفای حریق: ULTRA MOTION کاملاً با فناوری پخش آب طراحی و در هنگام عملیات اطفای حریق توسط سوراخ نمودن بدنه هواپیما برای ایجاد تهویه دود و پاشش مواد اطفایی روی بدنه آن عملکرد خوبی دارد. این بازو ۲۷۰ درجه می‌چرخد و توانایی چرخش در همه جهات را دارد. سازمان های آتش‌ نشانی فرودگاهی با توجه به نیاز خود می‌توانند سفارش طراحی ساختار بازوی خاص را هم بدهند. Jet Ranger دارای دوربین FLIR می‌باشد که در قسمت بالا و پایین نصب شده و به کاربر اجازه ارزیابی سریع صحنه آتش‌سوزی را می‌دهد.

twitter facebook youtube telegram
مهندسی حریق
۱۱ آذر ۱۳۹۶