دستگاه تنفسی Incurve، محصول جدید Interspiro

به گزارش مجله حریق و نجات(ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق)، اخیراً شرکت Interspiro توسط طراح ماهر خود، تولیدکنندگان تجهیزات SCBA و همکاری آتش‌نشانان حرفه‌ای دستگاه تنفسی جدیدی را به بازار عرضه کردند. آنها بعد از بهینه‌سازی آناتومیکی و ارگونومیکی، این دستگاه تنفسی را Incurve نام‌گذاری کردند. هارنس عقب آن دارای قاب سبک و محکمی می‌باشد که خیلی راحت تنظیم می‌شود. در جلسات متعددی که با کارکنان آتش‌نشانی داشتیم، مهندسان طراحی شرکت Interspiro دستگاه تنفسی انفرادی ارائه کردند. این دستگاه موردنیاز افرادی می‌باشد که تجهیزات را بطور مداوم در محل کار و محیط‌های موردنیاز بکار می‌برند.

در مهندسی حریق می خوانید:

شرکت Interspiro اظهار داشت: ویژگی‌های Incurve خیلی خلاقانه می‌باشد و موجب تحولی عظیم در SCBA خواهد شد. با توجه به درخواست آتش‌نشانان، در دهانه دستگاه از مقدار کمی پارچه استفاده شده و در بندهای شانه، پارچه بکار نرفته است. دستگاه فوق در سایزهای پیش فرض ارائه می‌گردد و آتش‌نشانان بدون نیاز به درآوردن هارنس می‌توانند سایز موردنظر خودشان را تنظیم کنند. چندین راه‌حل ویژه شامل مکان‌های اتصال چندگانه مناسب برای ابزار و متعلقات، ریگلاتور بدون نیاز به ابزار تنظیم می‌شود. جهت انعطاف و حرکت راحت‌تر، هارنس به شکل بدن طراحی شده، بندهای شانه و کمربند میانه خیلی آزادانه حرکت می‌کنند، این طراحی موجب آن می‌شود که بدن کاربر آزادانه در همه حالات: خم شدن، چرخیدن، کشیدن حرکت کند. طراحی هارنس به‌گونه‌ای طراحی شده که ماسک تنفسی جدید شرکت Interspiro با صفحه نمایش دیجیتالی و دستگاه ارتباط صوتی ماسک هماهنگ باشد. Incurve را می‌توان با یک یا دو سیلندر استفاده کرد. Incurve دارای سه کلاس فوق می‌باشد: Incureve-E, Incurve Basic, (به همراه ریگلاتور و صفحه نمایش دیجیتالی) و Incurve-R (به همراه ریگلاتور و هشداردهنده ذخیره هوا)

دستگاه تنفسی Incurve، محصول جدید Interspiro

دستگاه تنفسی Incurve، محصول جدید Interspiro

لباس Trellchen از طرح‌ها و مواد مختلفی استفاده کرده است. EVO در برابر بیشتر مواد شیمیایی که عامل‌های جنگی هستند نفوذناپذیر می‌باشد. ترکیب پلاستیک و پلیمر لاستیک در الیاف آرامید و Viton در لایه بیرونی این اطمینان را به نجات‌دهنده می‌دهد که لباس او یک محافظ فوق‌العاده در برابر مایعات، گازها و جامدات و همچنین میزان الکتریسیته را کاهش و در برابر شعله‌های آتش مقاوم باشد. اهمیت لباس EVO برای کارکنان آتش‌ نشانی از این جهت می‌باشد که دارای تأییدیه استاندارد NPFA1991 که شامل تست‌های آتش مواد شیمیایی و مایعات گازی می‌شود، می‌باشد. لباس فوق همچنین تأییدیه استاندارد اروپا را دارد که شامل حفاظت در برابر رادیواکتیو و مواد عفونت‌زا می‌باشند. ویژگی‌های آنتی استاتیک لباس موجب می‌شود که در مناطق انفجاری مورد استفاده قرار گیرد. با توجه به نوع مدیریت آتش، یک ست لباس مختلف می‌تواند برای عملیات مناسب باشد. لباس Trellchem EVO در سه طرح در دسترس می‌باشد. دو کپسول پر با کوله‌پشتی SCBA که درون هایپ پوشیده می‌شود و بدون کپسول که با SCBA بر روی لباس پوشیده می‌شود. برای انتخاب از مدل‌های مختلف کپسولی شما می‌توانید یک مدل را انتخاب کنید.

twitter facebook youtube telegram
مهندسی حریق
۲۱ آذر ۱۳۹۶