بازبینی ADB توسط FSF

در پی حادثه غم‌انگیز آتش‌سوزی برج Grenfell، فدراسیون آتش‌سوزی (FSF) نشستی درباره بازنگری سند تصویب شده ADB) B) قوانین ساختمانی برگزار کرد.

به گزارش مجله حریق و نجات(ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق)، این فدراسیون رساله‌ای را بنام “چرا سند تصویب شده ADB) B) نیاز به بازنگری دارد؟” (موضوعی که هفته بعد آن در Firex International مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد) را ارائه کرد. فرصتی فراهم خواهد شد که بصورت دقیق ADB مورد بازبینی قرار گیرد، زمانی که گفته می‌شود ADB سند قانونی نمی‌باشد، اما ارائه‌دهنده دستورالعمل در مورد حداقل الزامات قانونی برای رعایت مقررات ساختمانی UK می‌باشد.

در مجله حریق می خوانید:

با اشاره به تغییر در طراحی ساختمان، کاربرد مواد از زمان سند تصویب شده B، ایمنی آتش‌سوزی در سال ۲۰۰۶ بازنگری شد که رساله آن درباره تغییر تکنولوژی و الزامات جدید برای دوام ساختمان در آن شرح داده شده است. منظور این است که دستورالعمل‌های حال حاضر به‌روزرسانی نشده‌اند. این نشان می‌دهد که سرعت پیشرفت طرح و ساخت، همواره با تهدید آتش‌سوزی همراه می‌شود و در سراسر انگلستان قراردادهای کسب‌وکار و جوامع درخطر جدی هستند.

بازبینی ADB توسط FSF

بازبینی ADB توسط FSF

مهندس Tom Roche رئیس بخش مهندسی ساختمانی FSF اظهار داشت: اولین هشدار در متن محیط ساخت دیده شده است. مسائل جاری، تکنولوژی و مواد ساختمانی که بطور مداوم در محیط ساخت می‌باشند، تغییر کرده‌اند. درمجموع ما باید طبق تغییراتی که انجام شده، قوانین و استراتژی آتش‌سوزی را اجرایی کنیم. این به این معناست که رویکرد همکاری جدی برای اطمینان از بازنگری مسائل مطرح شده، باعث بالا بردن سطح کاربرد حفاظت از حریق همچون آسان‌سازی راهکارها که استفاده سریع آن‌ها نیاز محیط ساخت می‌باشد، عملی شود.۱ بعنوان فدراسیون آتش‌سوزی مسئولیت ما این است که این تغییرات در نظام تست‌های انگلستان شامل تست مجزای اجزاء و سیستم تصویری غلط انجام صحیح عملیات آتش‌سوزی را ارائه ندهد، اجرایی شود. این مسئله ضروری است که اورهال عملیات آتش‌سوزی به‌خوبی درک شود و به‌طور دقیق برای اطمینان از طرح ساختمان‌های ایمنی مورد ملاحظه قرار گیرد. علاوه براین،FSF هزینه یک سال آتش‌سوزی لندن را بیش از ۹ میلیون پوند تخمین زده است.۱

بازبینی ADB توسط FSF

بازبینی ADB توسط FSF

همچنین فدراسیون برای انجام بررسی‌ها توسط تیم FSF و تیم شورای صنعت ساخت‌وساز بعنوان اداره انجمن‌ها و دولت محلی (CLG) مدارکی برای بازنگری آماده کرده‌اند. CLG در بررسی ADB متوجه شد که، مدارک باید خیلی واضع تر و ساده‌تر ارائه شود که قابل استفاده قرار گیرند. همچنین پیشنهاد کرد که در بررسی ADB، درک موضوع با استفاده از زبان انگلیسی ساده، با نمودارهای واضح ارائه شود و مدارک در صفحه‌های سفید و مرتب باشند. بررسی‌ها همچنین این را مشخص کرد که ضروری است فرق بین هدایت پیش‌بینی کننده و غیر پیش‌بینی کننده مشخص شده و از بکارگیری هدایت پیش‌بینی کننده برای کاهش تفسیر پرهیز شود.

بازبینی ADB توسط FSF

بازبینی ADB توسط FSF

همچنین، بررسی انجام شده FSF توسط مسائل محیطی ساخت و امورات کار، کلیه اعضاء FSF موافق این بودند که نیاز است با ناسازگاری‌ها در اصول ساختمانی مقابله کرد. بیش از ۵۰ درصد اعضای شورای صنعت ساختمان از مشکل کاربرد ADB در پیدا کردن راهنمایی و روش مناسب شکایت داشتند. در پاسخ به این بازرسی‌ها، شورای مسائل محیطی ساخت FSF و امورات کار بررسی گسترده‌ای در مورد اصول و روش موجود انجام داد و تلاش کرد تا اصول و روش مشخصی درباره مسائل فوق در ADB گنجانده شود.۱ این اطلاعات بطور علنی در دسترس قرار خواهند گرفت. CLG باید با بازنگری مدارک، آن‌ها که بعنوان سند معتبر مورد بررسی قرارگرفته، موافقت کند. با افزایش تماس‌ها از بخش‌های آتش‌نشانی و ساخت‌وساز برای بازنگری سند تصویب شده B توسط FSF رساله‌ خود را بعنوان راه‌حل اصلی نشست بازنگری و تهیه اطلاعات ضروری برای سازمان‌های که تمایل دارند پشتیبانی کنند، ارسال کرد.

twitter facebook youtube telegram
مهندسی حریق
۲ دی ۱۳۹۶