تشکیل کمیته HSE در تمامی استان‌ های کشور

مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان در سومین نشست مدیران مسکن و ساختمان منطقه یک کشور، ضمن اعلام تشکیل کمیته ایمنی، بهداشت و سلامت HSE در ادارات کل سراسر کشور، از برگزاری همایش نشان تعالی HSE در آذرماه سال جاری خبر داد.

به گزارش مجله حریق و نجات(ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق)، سومین نشست مدیران مسکن ‌و ‌ساختمان و روسای ادارات نظام ‌مهندسی ساختمان مناطق یک کشور(شامل استان‌های تهران، گیلان، مازندران، البرز، قم و قزوین) به همت دفتر مقررات ملی ‌و کنترل ساختمان با سخنرانی مدیرکل دفتر مقررات ملی‌ و‌ کنترل ساختمان، ارایه اقدامات دفتر در راستای وظایف محوله، آخرین اقدامات استان‌ها در خصوص تشکیل کمیته ایمنی در استان‌ها، در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

در نشست فوق، حامد مانی‌فر مدیرکل دفتر مقررات ملی‌و‌کنترل ساختمان دستاوردهای برگزاری نشست‌های منطقه‌ای را پرشمار عنوان کرد و گفت: ایجاد زبان و درک مشترک از قوانین، ضوابط، چهارچوب و دستورالعمل‌های ابلاغی، تشکیل کمیته ایمنی در تمامی استان‌ها، بررسی معضل دو نقشه‌ای در استان‌ها، تشکیل کمیته مصالح‌ساختمانی، بازنگری چک‌لیست‌های نظارت‌عالیه، اجرای آزمایشی نرم‌افزار نظارت عالیه توسط استان کردستان در منطقه ۴، برنامه ریزی اجرای طرح کارآموزی قبل از ورود به حرفه (انتخاب استان فارس به عنوان پایلوت) و همچنین اصلاح شیوه نامه ارتقا و تمدید پروانه‌های اشتغال به کار مهندسی در بخش آموزش بخشی از دستاوردهای تشکیل نشست‌های منطقه‌ای است.

مدیرکل دفتر مقررات ملی‌و‌کنترل ساختمان ادامه داد: آموزش ارزیابان HSE در ماه گذشته برگزار شد و حدود یکهزار نفر در کل کشور آموزش دیدند که نتایج آزمون آنها طی هفته جاری به همه استان‌ها اعلام شد.

مانی‌فر افزود: برنامه نشان تعالی HSE را برای ۸ آذرماه سال جاری و برای نخستین‌بار در سطح کشور با همکاری دانشگاه تهران برگزار خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد که موفقیت در این کار (نشان تعالی HSE) در گرو این است تا استان‌ها برای معرفی کارگاه‌های ساختمانی اقدام کنند. طبیعی است هرچقدر تعداد کارگاه‌ها بیشتر باشد موضوع ارزیابی وجاهت بیشتری پیدا خواهد کرد. بنابراین تقاضای ما از تمامی استان‌ها این است که در معرفی پیمانکاران و ترغیب آنها در فرایند ارزیابی نشان تعالی HSE همکاری کنند تا کار پیش برود.

twitter facebook youtube telegram
مهندسی حریق
۳ دی ۱۳۹۶