برگزاری کارگاه‌ های مدیریت بحران در فرودگاه‌ ها

به گزارش مهندسی حریق و نجات(ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق)، کارگاه‌ های مذکور از ۱۰ تا ۱۳ اکتبر (۱۸ تا ۲۱ مهرماه ۹۶) با موضوع چگونگی آماده‌سازی و نحوه ممانعت از بروز موارد اضطراری در فرودگاه‌ها، ازجمله موارد موردبحث کارگاه‌های مدیریت اضطراری ۲۰۱۷ خواهد بود. این جلسات چگونگی امدادرسانی به مسافران آسیب‌دیده و ذینفعان فرودگاه و همچنین نحوه عملیات در فرودگاه در زمان وقوع حادثه با مدت‌زمان کوتاه را پوشش دهد.

برگزاری کارگاه‌ های مدیریت بحران در فرودگاه‌ ها

برگزاری کارگاه‌ های مدیریت بحران در فرودگاه‌ ها

در زمان بروز موارد اضطراری فرودگاه نه‌تنها منجر به تأخیر در پرواز بلکه موجب اختلال در سفر میلیون‌ها مسافر نیز می‌شود، بلکه می‌تواند منجر به از دست دادن زندگی و آسیب رساندن به اقتصاد و شهرت کشور شود. در این کارگاه‌ها، مدیریت موارد اضطراری در فرودگاه‌ها، تجربیات مقامات درگیر در حوادث هوایی اخیر و شرایط اضطراری توسط Equip Global مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته و آنچه از تجربیات کسب کرده‌اند و درس‌های آینده را به اشتراک می‌گذارند. شرکت‌کنندگان در این رویداد می‌توانند یک برنامه طبقه‌بندی‌شده شامل مطالعات موردی در مورد برنامه‌ریزی، چگونگی پاسخ به وضعیت اضطراری و اقدامات مربوط به خنثی‌سازی بمب، تیراندازی جمعی، حملات مخرب، حریق و نجات هواپیما و آتش‌سوزی‌های انبار و پایانه را دریافت کنند. بهترین عملکرد؛ دعوت سخنرانانی از فرودگاه‌های بین‌المللی، ازجمله فرودگاه فورت لادردال هالیوود، فرودگاه بروکسل، فرودگاه مونیخ، فرودگاه هیترو، فرودگاه لندن، ICAO، Cathay Pacific، Airpol، فرودگاه آمستردام، فرودگاه دبی، فرودگاه فرانکفورت، فرودگاه کپنهاگ، فرودگاه بین‌المللی مالت و غیره از جمله برنامه‌های این کارگاه‌ها می‌باشد.

برگزاری کارگاه‌ های مدیریت بحران در فرودگاه‌ ها

برگزاری کارگاه‌ های مدیریت بحران در فرودگاه‌ ها

سازمان‌های متعددی نیز می‌توانند اقدامات مربوط به پیشگیری آتش‌سوزی، ازجمله پاسخ به حوادث اخیر مانند یک حادثه هوایی، آتش‌سوزی ترمینال و انبار به اشتراک بگذارند. همچنین اعضای شرکت‌کننده در این کارگاه می‌توانند یک تمرین تمام‌عیار را برای افزایش ظرفیت فرودگاه برای رسیدگی به اورژانس هواپیمایی انجام داده و شانس خود را توسط تماشای فیلم‌های منتشر نشده برای آماده‌سازی، مدیریت و انجام عملیات نجات فرودگاه پس از تصادف ناگهانی هواپیما در یکی از کارگاه‌های آموزشی امتحان کنند.

برگزاری کارگاه‌ های مدیریت بحران در فرودگاه‌ ها

برگزاری کارگاه‌ های مدیریت بحران در فرودگاه‌ ها

علاوه بر این، برنامه‌ریزان اورژانس جهانی، استراتژی‌های اثبات‌شده‌ای را در ارتقاء ارتباطات بحرانی، اجرای برنامه‌های اضطراری، تدارک رفاه برای مسافران، ساختمان‌های مقاوم و برنامه‌های مداوم کسب‌وکار به اشتراک خواهند گذاشت. همچنین سخنرانان، استراتژی‌های اثبات‌شده‌ای را برای افزایش آمادگی اورژانسی، پاسخ ایمن و سریع به شرایط اضطراری و به حداقل رساندن وقفه‌ها به فرودگاه‌ها پس از حادثه ارائه می‌دهند. این کارگاه‌ها برای برنامه ریزان اورژانس فرودگاه، آتش‌ نشانی فرودگاه و پلیس، مقامات آتش‌نشانی و پلیس محلی، برنامه ریزان اورژانس، عملیات ترمینال و فرودگاه و خدمات اورژانسی در فرودگاه اختصاص داده ‌شده است.

twitter facebook youtube telegram
مهندسی حریق
۲۷ دی ۱۳۹۶