نقل مکان شرکت شستشوی لباس‌ های آتش‌ نشانی

نقل مکان شرکت شستشوی لباس‌های آتش‌نشانی LION به WILMINGTON

به گزارش مجله حریق و نجات(ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق)، بخش TotalCare شرکت LION ارائه‌دهنده خدمات نگهداری و تعمیرات تجهیزات حفاظت فردی (PPE) آتش‌نشانان، تأسیسات جدیدی را در شهر Wilmington ایالات متحده افتتاح کرده است. TotalCare از منطقه Kennett Square پنسیلوانیا نقل مکان کرد تا خدمات بهتر و سریع تری به نیروهای عملیاتی ارائه نماید. LION Total Care آمریکا جمعاً با شش شعبه در ایالات متحده و یک شعبه در کانادا، برای ارتقاء ایمنی آتش‌نشانان و افزایش طول عمر مفید PPE آن‌ها تلاش می‌کند.

نقل مکان شرکت شستشوی لباس‌ های آتش‌ نشانی

نقل مکان شرکت شستشوی لباس‌ های آتش‌ نشانی

بخش TotalCare خدمات مورد تائید انجمن ملی حفاظت از حریق (NFPA) شامل بازرسی، شستشو، تعمیر، ضدعفونی و رفع آلودگی کلیه البسه و تجهیزات آتش‌نشانان، اورژانس، امداد و نجات، اطفاء حریق جنگل و دیگر تجهیزات حفاظتی (شامل هود، پوتین، دستکش و کلاه) را ارائه می‌کند. این بخش از فن‌آوری شستشو با ازن استفاده می‌کند که موجب گندزدایی ۹۹٫۹۹۹٪ از میکروب‌ها، ویروس‌ها و باکتری‌ها می‌شود. این فرآیند غیرسمی و عاری از مواد شیمیایی، شستشوی کاملی با حداقل ساییدگی و پارگی در لباس را فراهم می‌کند.

وقتی‌که لباس‌های آتش‌نشان‌ها به‌درستی تمیز و نگهداری نشود، در معرض ریسک بیشتری قرار می‌گیرند. لباس‌های کثیف و آسیب‌دیده خاصیت حفاظتی کمتری دارند زیرا حرارت کمتری از آن‌ها خارج ‌شده و احتمال بیشتری برای جذب الکتریسیته ساکن دارند. علاوه بر این، مطالعات متعدد نشان داده است که آمار ابتلاء به سرطان در آتش‌نشانان از سایر مردم جامعه در آمریکا بالاتر است. آتش‌نشانان در حین فعالیت‌های آتش‌نشانی معمولی، در معرض مواد سرطان‌زای معلق در هوا، ناشی از سوختن مواد قرار دارند.

نقل مکان شرکت شستشوی لباس‌ های آتش‌ نشانی

نقل مکان شرکت شستشوی لباس‌ های آتش‌ نشانی

همچنین رسوبات دود و مواد باقی‌مانده از مواد سوخته شده می‌تواند در البسه و تجهیزات آتش‌ نشانی رسوب و رسوخ کرده و تا زمانی که تمیز شود، باقی‌مانده و آتش‌نشانان را مجدداً در معرض سموم سرطان‌زا قرار می‌دهند. مهندس Jim Baker مدیرعامل LION TotalCare اظهار می‌کند: “شستشوی البسه آتش‌نشانان یک سرمایه‌گذاری قابل‌توجه برای ادارات آتش‌نشانی است؛ اگرچه می‌تواند حکم مرگ و زندگی آتش‌نشانان را در پی داشته باشد. فراتر از دلایل شغلی، البسه تمیز، مزایای درازمدت سلامتی را برای آتش‌نشانان فراهم می‌کند. تحقیقات اخیر نشان‌دهنده ارتباط بین البسه کثیف و مواجهه با سموم سرطان‌زا است. TotalCare مرجعی برای ایمنی آتش‌ نشانان و مدیریت بودجه برای ادارات آتش‌نشانی فراهم می‌کند. “

twitter facebook youtube telegram
مهندسی حریق
۶ اسفند ۱۳۹۶