نشت هیدروژن در نیروگاه هسته‌ ای نبراسکای آمریکا

به گزارش مهندسی حریق و نجات(ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق)، تولید برق شبکه از نیروگاه‌ های هسته‌ ای آمریکا ۱۹۴۹–۲۰۱۱. برق هسته‌ ای در مقایسه با دیگر منابع برق در آمریکا، ۱۹۴۹–۲۰۱۱. انرژی هسته‌ ای در آمریکا با ۹۹ رآکتور تجاری نمود پیدا می‌ کند که شامل ۶۵ رآکتور آب تحت فشار و ۳۴ رآکتور جوشان است و ۷۹۷ تراوات معادل ۱۹٫۴۷٪ تولید ملی انرژی الکتریکی آمریکا را در سال ۲۰۱۴ شامل می‌ شود.

راه‌اندازی مجدد یک نیروگاه هسته‌یی در ایالت نبراسکای آمریکا

آسوشیتدپرس گزارش داد که یک نیروگاه هسته‌ ای در ایالت نبراسکای آمریکا که به مدت سه سال به دلیل سیل‌زدگی و برخی نگرانی‌ های امنیتی تعطیل شده بود، اجازه ازسرگیری فعالیتش را دریافت کرد. کمیسیون نظارت هسته‌ ای فدرال آمریکا روز سه‌ شنبه اعلام کرد که نیروگاه هسته‌ ای فورت کالهون در الیات نبراسکا می‌ تواند در ایمنی کامل فعالیتش را از سربگیرد. نیروگاه هسته‌ ای فورت کالهون که در حاشیه رودخانه میسوری در حدود ۲۰ مایلی شمال اوماها قرار دارد از ماه آوریل سال ۲۰۱۱ تعطیل شده بود.

کارکنان نیروگاه هسته‌ای کوپر در جنوب شرقی نبراسکا در حال رفع نشت هیدروژن ایجاد شده، در یکی از توربین‌ها هستند. به گزارش آسوشیتدپرس، مارک بکر، سخنگوی شرکت برق نبراسکا، گفت: نشت هیدورژن ایجاد شده در سیستم اصلی نیروگاه نبراسکا نبوده است و این یک تهدید ایمنی محسوب نمی‌شود. این نیروگاه امروز و پس از پایان تعمیرات قرار است تولید برق را از سر بگیرد. از هیدروژن در این نیروگاه برای کاهش دمای ژنراتورها استفاده می شود.

twitter facebook youtube telegram
مهندسی حریق
۱۶ اسفند ۱۳۹۶