انتشار واژگان مرجع برای بازنگری قوانین ساختمانی و ایمنی حریق

به گزارش ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق، متولیان ایمنی در بریتانیا درخواست کردند، حادثه تلخ برج گرنفل باید موجب تغییرات سریع و قابل‌توجهی در نحوه مدیریت ریسک‌های حریق ساختمان‌های بلند گردد. انجمن‌های ایمنی و بهداشت برای نخستین بار گرد هم آمده‌اند تا اقدامات سریع و فوری را خواستار شوند و تقاضا دارند که بسیاری از نکاتی که در نشریه واژگان مرجع منتشرشده در ۳۰ آگوست ۲۰۱۷ درخصوص ضوابط ساختمانی و ایمنی حریق یافته‌اند را در قالب بازنگری مستقل و نظرسنجی عمومی به بحث و بررسی بگذارند.

انتشار واژگان مرجع برای بازنگری قوانین ساختمانی و ایمنی حریق

انتشار واژگان مرجع برای بازنگری قوانین ساختمانی و ایمنی حریق

این مطالبات توسط شورای ایمنی بریتانیا، موسسه ایمنی و بهداشت شغلی (IOSH)، جامعه سلطنتی پیشگیری از حوادث و موسسه بهداشت و ایمنی PARK، هدایت شد تا راهی به‌سوی بازنگری مستقلی مدنظرشان، شکل گیرد. نظرسنجی عمومی و بازنگری مستقل باید به میزانی باشد که اطمینان حاصل شود قوانین سخت‌گیرانه به‌طور کامل اجراشده و به‌کفایت ایمنی حریق به‌عنوان جزء ضروری و لاینفک تصمیم‌گیری نگاه می‌شود.

استقبال کارشناسان ایمنی از انتشار واژگان مرجع برای بازنگری قوانین ساختمانی و ایمنی حریق

با پیگیری یک نشست مثبت با دولتمردانیسس از سازمان‌های دولتی کلیدی، ما چشم‌ انتظار همکاری با آن‌ها و سایر سازمان‌ها به‌منظور کمک به نگهداری یک رویکرد مؤثر و مناسب برای تصویب قانون و صلاحیت در مناطق کلیدی استانداردهای ایمنی، بهداشت، حفاظت از حریق و ساختمان‌ها هستیم. ما همواره برای پشتیبانی از تلاش‌های دولتی برای قوانین بهبودیافته ایستادگی می‌کنیم و خواستار کمک به کنترل مؤثر و عملی در مورد ریسک، چه در محیط‌های کاری و چه در سطح جامعه هستیم.

twitter facebook youtube telegram
مهندسی حریق
۲۶ اسفند ۱۳۹۶