آموزش واقعی و زنده HazMat توسط HazSim

به گزارش مجله حریق و نجات(ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق)، شرکت HazSim، آموزش‌های شبیه‌سازی‌شده مبتکرانه‌ای برای حصول اطمینان از اینکه تیم‌هایش به‌طور ایمن و اثربخش کار می‌کنند، برگزار می‌نماید. تاکنون تجهیزات شبیه‌سازی HazSim Pro توسط صدها واحد آتش‌نشانی، موسسه آموزشی، تیم آتش‌نشانی صنعتی و مدرس خصوصی در سراسر ایالات متحده، کانادا و دیگر مناطق و نیز توسط ارتش ایالات متحده مورد استفاده قرار گرفته است.

شرکت HazSim از طریق HazSim Pro (نرم‌افزار ثبت اختراع‌شده)، شبیه‌سازی‌های واقعی HazMat ، تشعشع و سلاح‌های کشتار جمعی WMD را در مکان‌های آموزشی ثابت و سیار ارائه می‌دهد. HazSim سناریوهای آموزشی واقعی، قابل تکرار و اثربخش را برای هزاران فراگیر فراهم می‌کند. سیستم‌های HazSim در دانشگاه‌ها و کالج‌های مختلف و همچنین برنامه HazMat / WMD برای انجمن بین‌المللی آتش‌ نشانان IAFF مورد استفاده قرار گرفته‌اند. HazSim که توسط نیروهای عملیاتی برای نیروهای واکنش سریع طراحی شد و تحولی در آموزش عملی HazMat ایجاد نمود، همچنان از طریق گسترش گروهای عملیاتی در حال بهبود می‌باشد.

آموزش واقعی و زنده HazMat توسط HazSim

آموزش واقعی و زنده HazMat توسط HazSim

در مجله حریق می خوانید:

با بیش از ۱۵۰ سیستم در حال استفاده، تیمHazSim با اخذ بازخورد مداوم از خبرگان عملیاتی HazMat نسبت به بهبود سیستم‌های خود اقدام می‌نماید. هدف این مجموعه ارتقاء تجربه آموزش برای همکاران عملیاتی و ایجاد تمرینات واقعی است که از طریق آموزش‌های قدیمی HazMat امکان‌پذیر نمی‌باشد. کاربران HazSim Pro، از طریق شبیه‌سازهای مواد خطرناک در آموزش‌های عملی HazMat اندازه‌گیری‌های واقعی انجام می‌دهند. HazSim خدمات فنی در محل را به‌منظور یکپارچه‌سازی سیستم در محیط‌های آموزش و بهبود وسایل کمک‌آموزشی فراهم می‌نماید. این سیستم می‌تواند آموزش‌های فعلی شرکت‌ها را بهبود بخشیده و سبب ارتقاء برنامه‌های آموزش HazMat گردد.

آموزش واقعی و زنده HazMat توسط HazSim

آموزش واقعی و زنده HazMat توسط HazSim

کاربران HazSim نیازی به داشتن دستگاه‌های اندازه‌گیری گران‌قیمت ندارند که مدرس مجبور شود قرائت‌های خیالی با آن‌ها انجام دهد. سیستم‌های قابل تنظیم و مقیاس‌پذیر این شرکت به نیازهای آموزشی مبتنی بر دقت پاسخ می‌دهد. HazSim همچنین ویژگی تعاملی اختصاصی‌ای را فراهم می‌کند که مدرس را قادر می‌سازد تا سؤالات آموزشی را از دانشجویان پرسیده و بازخوردهای یادگیری فراگیران را در زمان واقعی بدست آورد.

آموزش واقعی و زنده HazMat توسط HazSim

آموزش واقعی و زنده HazMat توسط HazSim

بیش از ۱۵۰ سیستم HazSim در سراسر ایالات متحده استفاده می‌شود. این شرکت در حال آموزش انجمن بین‌المللی آتش‌نشان‌ها IAFF، اداره آتش‌نشانی بوستون، اداره آتش‌نشانیMiami-Dade ، اداره آتش‌نشانی اورلاندو، موسسه خدمات آتش‌نشانی ایلینویز IFSI، اداره آتش‌نشانی ماساچوست، شرکت‌های Chevron،BP و ارتش ایالات متحده می‌باشد. این شرکت هم آموزش‌های مقدماتی و هم آموزش‌های تخصصی پیشرفته HazMatرا ارائه می‌نماید. HazSim آموزش‌های واقعی و اثربخش‌تری را امکان‌پذیر می‌کند، یادگیری فراگیران را افزایش داده و با سالم نگهداشتن تجهیزات در حین مانور سبب صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌گردد. HazSim Pro می‌تواند برای مواد رادیواکتیو، سلاح‌های کشتار جمعی، مواد شیمیایی سمی، ۴، ۵ یا ۶ گاز و یا ترکیبی از آن‌ها برنامه‌ریزی شود.

twitter facebook youtube telegram
مهندسی حریق
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷