اپلیکیشن جدید Fireconnect

به گزارش مهندسی حریق و نجات(ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق)، قابلیت اتصال بی‌سیم که توسط Procter & Gamble و Grundfos بنا نهاده شده، در پنج سال آینده می‌تواند در تمامی تأسیسات جدید پمپ‌های آتش‌نشانی NFPA پیاده شود. ایده اتصال پمپ آتش‌نشانی به ابر طی یک رقابت داخلی برای بهبود سطح خدمات توافق شده در کارخانه پمپ Grundfos دانمارک در سال ۲۰۱۳ بوجود آمد.

با کمک گروه مشاورین آمریکایی Montembeault که پیش از این نمونه مشابهی را در Fresno کالیفرنیا انجام داده بودند، این ایده توسعه بیشتری یافت. Karen Montembeault مشاور فنی و تجاری توضیح داد: “در تابستان ۲۰۱۳ ما به مشتریان مختلفی از جمله فروشندگان پمپ‌های آتش‌نشانی، نصابان اسپرینکلر، شرکت‌های بیمه و NFPA مراجعه کرده و با آن‌ها پرسش‌هایی از جمله “اگر شما می‌توانستید به هر نوع اطلاعاتی دسترسی داشته باشید، کدام نوع از اطلاعات مدنظر شما بود؟” را مطرح نمودیم.

اپلیکیشن جدید Fireconnect

اپلیکیشن جدید Fireconnect

در مجله حریق می خوانید:

کمپانی Procter & Gamble نه تنها یک توسعه‌دهنده این فن‌آوری بود، بلکه با شور و شوق Francis ، چشم‌اندازی فراتر از پمپ‌های آتش‌نشانی را در نظر گرفت. Sead Bajrovic، مشاور استراتژی و تحول دیجیتالی Grundfos توضیح داد: Francis آن‌را به‌منظور فرماندهی حادثه برای کمک به تیم‌های آتش‌نشانی و حتی فراتر از آن، برای داشتن تصویر کلی از حفاظت از حریق و آنچه که می‌توان با داده‌ها در سیستم‌های ابری انجام داد، در نظر گرفت.”

اپلیکیشن جدید Fireconnect

اپلیکیشن جدید Fireconnect

در مهندسی حریق می خوانید:

مهندس Roger Montembeault شریک تجاری Karen می‌گوید: مخاطبان بسیار مشتاق بودند و حتی اطلاعات اضافه‌تری که فکر می‌کردند باید در برنامه Fireconnect گنجانده شده شود را نیز پیشنهاد ‌دادند. سپس این پیشنهادها توسط بخش داده‌های مشتری مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. چراکه این برنامه اندیشه دپارتمان مهندسی نیست، بلکه صرفاً بر پایه خواست مشتری استوار است. Karen Montembeault می‌افزاید: یکی از افرادی که چنین رویکردی داشت Christina Francis ، پیشگام جهانی در صنعت حفاظت از حریق در Procter & Gamble بود. وی طرز تفکری مشابه داشت تا آنجا که P&G را تشویق کرد که راه‌حل مشابهی ارائه دهد.

اپلیکیشن جدید Fireconnect

اپلیکیشن جدید Fireconnect

به گفته Roger Montembeault که عضو کمیته فنی NFPA 20 نیز هست: استاندارد NFPA 20 که آخرین ویرایش آن مربوط به سال ۲۰۱۶ است، مجدداً در سال ۲۰۱۹ بازنگری خواهد شد. ما در حال حاضر در حال کار بر روی این استاندارد هستیم تا جنبه‌های اتصال را با گنجاندن در متن اصلی استاندارد اجباری نموده و از بخش ضمایم (بخش اطلاعات) حذف نماییم. اگر و چنانچه در ویرایش ۲۰۱۹ استاندارد درنظر گرفته نشود، من کاملاً شگفت‌زده خواهم شد.” Bajrovic پیش‌بینی می‌کند که ظرف پنج سال تمام پمپ‌های آتش‌نشانی جدید سازگار با NFPA این قابلیت را داشته باشند و Roger Montembeault معتقد است استانداردهای دیگری مانند LPCB و VdS نیز آن‌را دنبال خواهند نمود.

twitter facebook youtube telegram
مهندسی حریق
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷