سومین همایش HSE منطقه ویژه پارس - عسلویه

برگزاری سومین همایش HSE منطقه ویژه پارس – عسلویه، با حضور کارشناسان HSE ، از ۱۸ تا ۱۹ دی ۹۶ ، سالن همایش های پتروشیمی جم برگزار شد.

به گزارش مهندسی حریق و نجات(ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق)، دو همایش تخصصی صنعت پتروشیمی با عنوان، دومین همایش پایش آلاینده‌های زیست محیطی و سومین همایش ایمنی، اعلام و اطفاء حریق و امداد و نجات، به همراه نمایشگاه جانبی، ۱۸ و ۱۹ دی ماه سال جاری، با حضور کارشناسان و متخصصان این حوزه برگزار گردید.

سومین همایش HSE منطقه ویژه پارس - عسلویه

سومین همایش HSE منطقه ویژه پارس – عسلویه

تاکید مهندس میر افضلی، مدیرعامل مجتمع پتروشیمی جم بر اجرای پژوه PSM و بازرسی جامع

مهندس میرافضلی، مدیرعامل مجتمع پتروشیمی جم، در آیین افتتاحیه، ضمن خوشامدگویی به مدعوین با تاکید بر برگزاری این همایش‌ها بصورت تخصصی اظهار داشت: پتروشیمی جم در برگزاری این همایش‌ها در منطقه پیشروست. وی به جایگاه ویژه طب صنعتی در پتروشیمی جم، اشاره و اهمیت آنرا به اندازه‌ای دانست که در کارانه کارکنان نیز تاثیرگذار است. عضو هیات مدیره پتروشیمی جم با اشاره به اجرای پروژه PSM در مجتمع تاکید کرد: نیروها و کارکنان HSE باید با فرایندها در واحدهای تولیدی آشنا باشند. چرا که در غیر این صورت آسیب‌های جدی خواهیم دید. بیش از ۲۰۰ درصد حاشیه سود در HSE است و توجه به این مهم، از ضایع‌شدن منابع و تجهیزات جلوگیری خواهد کرد.

در مجله حریق می خوانید:

وی در پایان عنوان کرد: روابط عمومی شرکت پتروشیمی جم با کمک HSE شرکت‌های پتروشیمی منطقه و سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس حوادثی که در ایران و جهان اتفاق افتاده را بصورت یک کتاب گردآوری و در اختیار همه صنایع کشور قرار دهند تا شرکت‌ها از حوادث مشابه آسیب نبینند. همچنین با کمک شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد و سازمان منطقه ویژه، انیمیشن‌هایی در این خصوص تولید شود تا با توسعه و ترویج فرهنگ ایمنی، از بروز حوادث سمگین که ضررهای جبران‌ناپذیری را به شرکت‌ها وارد می‌کند، پیشگیری شود.

سومین همایش HSE منطقه ویژه پارس - عسلویه

سومین همایش HSE منطقه ویژه پارس – عسلویه

سومین همایش ایمنی، اعلام و اطفاء حریق و امداد و نجات

پس از برگزاری آیین افتتاحیه، در اولین برنامه، مهندس حسن شمسی، مدیر فروش شرکت بهسازان توسعه آرمان (بتا) ضمن معرفی شرکت متبوع به ارائه مبحث تخصصی در زمینه (اهمیت اجرای پوشش‌های ضدحریق بعنوان یکی از ارکان پدافند غیر عامل و بومی‌سازی تکنولوژی تولید عایق سرد در کشور با استانداردهای جهانی) پرداخت.

در ادامه همایش، مهندس احسان انارکی رئیس هیات مدیره و مدیر فنی شرکت آرام ایمن صبا، نماینده انحصاری سیستم‌های اعلام حریق Bosch در ایران در خصوص (تشخیص ویدیویی حریق VFD مزایا و کاربردها در سیستم‌های حفاظتی مستقل و یکپارچه BMS) مطالب خود را ارایه داد.

سومین همایش HSE منطقه ویژه پارس - عسلویه

سومین همایش HSE منطقه ویژه پارس – عسلویه

در مهندسی حریق می خوانید:

در بخش دوم همایش، بیتا اثنی عشری، کارشناس فوم و فاطمه باجلوند، کارشناس پودر شرکت آتش بس پارس، به اتفاق در خصوص (آشنایی با کف و پودر آتش‌نشانی مطابق استانداردهای بین‌المللی) مطالب خود را برای حضار ارائه نمودند. در ارائه روز دوم همایش، احسان صائب، مدیر فروش شرکت مهندسی پترونیک صنعت، به مبحثی با عنوان (نقش کابینت‌های ضدحریق و تهویه ضد انفجار در پیشگیری از وقوع و سرایت آتش‌سوزی در مجتمع‌های صنعتی و تحقیقاتی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی) پرداخت و دکتر کریمیان، از متخصصان حوزه آتش‌نشانی، در سالن مدیریت بحران شرکت پتروشیمی جم دوره‌ای با عنوان (کار با سیستم‌های تولید هیدروژن و مخاطرات آن) برگزار کرد که مورد استقبال شرکت‌کنندگان قرار گرفت. مهندس فرحانی، مدیر عملیات شرکت سراب خانه آتش نیز ضمن پخش فیلمی از آخرین تکنولوژی‌های اطفاء حریق به معرفی تکنولوژی برتر و نوین سیستم‌های اعلام و اطفای حریق پرداخت و در این خصوص کار با اختراعات صورت گرفته را به شرکت‌کنندگان توضیح داد.

سومین همایش HSE منطقه ویژه پارس - عسلویه

سومین همایش HSE منطقه ویژه پارس – عسلویه

در نمایشگاه جانبی این همایش، شرکت‌های معتبر فعال در صنعت ایمنی، آتش‌نشانی و امداد و نجات همچون: آگاهان انرژی آسیا، بازرگانی خلیل، صنایع آتش‌بس پارس، آرام ایمن صبا، گروه بتا، پوشش گستر قشم، پترونیک صنعت، راهدار صنعت ماشین از تهران و شرکت سراب خانه آتش از بندرعباس حضور داشته و محصولات و خدمات خود را برای مدعوین به نمایش گذاشتند.

سومین همایش HSE منطقه ویژه پارس - عسلویه

نمایشگاه جانبی

حضور ویژه ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق

حضور ویژه ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق

twitter facebook youtube telegram
مهندسی حریق
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷