عروج شهادت گونه آتش‌ نشان مشهدی

به گزارش مجله حریق و نجات(ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق) و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما،مرکز خراسان رضوی،مدیر روابط عمومی بیمارستان امام رضا(ع) گفت: یک آتش نشان مجروح که ۱۲اردیبهشت امسال به دلیل عارضه سوختگی به این بیمارستان منتقل و بستری شده بود صبح امروز جان خود را از دست داد.

محمد باغستانی افزود: این آتش نشان دچار سوختگی درجه سه به میزان ۴۷ درصد ۲۵ اردیبهشت نیز برای حذف عفونتهای ناشی از سوختگی تحت جراحی قرار گرفت اما پس از عمل به تدریج میزان هوشیاری اش کاهش یافت و دیشب به عملیات احیا قلبی ریوی پاسخ داد اما بامداد امروز عملیات احیا موثر واقع نشد و با وجود تلاش کادر درمانی جان باخت.

مشاور ایمنی آتش نشانی شهرک صنعتی توس هم گفت: حادثه آتش سوزی ۱۲ اردیبهشت ماه در قسمت تاسیسات یک کارخانه چینی این شهرک رخ داد و آتش نشان جان باخته حین عملیات اطفا همین حریق دچار حادثه شد.

یحی پاک عقیده افزود: در حین عملیات امداد و نجات به دلیل وجود بخارات آب و تاریکی محل این آتش نشان به نام ‘حسن پوراکبر’ در دیگ آب جوش سقوط و دچار سوختگی شدید شد که متاسفانه امروز در بیمارستان جان خود را از دست داد.

حبیب الله مقامی مدیرعامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی توس نیز گفت: آتش نشانی این شهرک صنعتی از حدود ۲۰ سال پیش تاکنون با ۹ آتش نشان تخصصی و ۲ دستگاه خودرو عملیاتی فعال بوده و مستقل از آتش نشانی مشهد و زیر نظر شرکت خدماتی است.

شهرک صنعتی توس با ۸۰۰ واحد صنعتی در مساحت ۴۰۱ هکتار در کیلومتر ۱۸ بزرگراه مشهد – قوچان واقع است.

پیام تسلیت مدیرعامل آتش‌نشانی مشهد

از سفر آخرت هیچکس را حذر نیست و از آن روز که قفس تن می شکند و روح به ابدیت می پیوندد، چهره زیبایش در قاب عکس همواره به چشم می‌آید که با نگاه مهربانش می گوید مرا در آیینه آسمان ببینید و در قلب خود بجویید .

شهادت همکار گرامی‌مان باعث تأسف و تأثر عمیق اینجانب و همکاران خود در سازمان آتش نشانی مشهد شد. بدینوسیله مراتب تالم و اندوه خود و همکارانم را اعلام نموده و از درگاه خداوند منان رحمت، غفران الهی و علو درجات برای آن شهید والا مقام و صبر جمیل و بردباری برای خانواده معزز ایشان را مسئلت می‌کنم.

آتش پاد حسن جعفری
مدیر عامل آتش نشانی مشهد

 

تمامی عوامل ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق نیز شهادت این بزرگوار را به جامعه آتش نشانی و همچنین خانواده ایشان تسلیت عرض می کند.

twitter facebook youtube telegram
مهندسی حریق
۱ خرداد ۱۳۹۷