تعداد بالگردهای امداد هوایی کشور به ۴۰ فروند رسید

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه توسعه ناوگان امداد هوایی کشور مشکلات و سختی‌های زیادی دارد که بسیاری از آنها قابل بیان نیست، افزود: ولی مسئولان با همه تلاش اقدماتی برای افزایش بالگردهای کشور در طول سال‌های گذشته انجام داده‌اند.

به گزارش مهندسی حریق و نجات(ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق) و به نقل از ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی در مراسم رونمایی از شش فروند بالگرد مرکز اورژانس هوایی کشور که امروز شنبه پنجم خرداد در فرودگاه پیام کرج برگزار شد، گفت: توسعه ناوگان هوایی با توجه به شرایط موجود کشور کار سختی است و برخی از بدخواهان نظام و مردم در این زمینه چوب لای چرخ کشور می‌گذارند.

هاشمی افزود: شش بالگردی که امروز به پرواز در می‌آیند، حاصل دو سال تلاش مسئولان برای خریداری آنهاست که پرواز آنها باعث رضایت عمومی و خدمت‌رسانی بهتر به مردم می‌شود.

وزیر بهداشت در خصوص ویژگی‌های فنی این بالگردها خاطرنشان کرد: این بالگردها بسیار سبک و کم صداست و راحت از جای خود بلند می‌شوند و حتی در محیط‌های درون شهری و داخل بیمارستان هم امکان فرود آنها وجود دارد.

وی با بیان اینکه توسعه ناوگان امداد هوایی کشور مشکلات و سختی‌های زیادی دارد که بسیاری از آنها قابل بیان نیست، افزود: ولی مسئولان با همه تلاش اقدماتی برای افزایش بالگردهای کشور در طول سال‌های گذشته انجام داده‌اند. امروز شش بالگرد در آسمان البرز به پرواز در می‌آید و با رایزنی‌های انجام شده امیدواریم شش بالگرد دیگر به مجموعه ناوگان امدادی کشور اضافه شود.

هاشمی خاطرنشان کرد: همه این اقدمات باعث می‌شود مردم، دولت و نظام را باور کنند و به این اطمینان برسند که مسئولان فکر و ذکری جز رفع مشکلات آنان ندارند. در واقع انقلابی‌گری یعنی در نهایت آرامش وسایل آسایش و رفاه مردم را فراهم کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود توضیح داد: این بالگردها که امروز به پرواز در می‌آیند فقط متعلق به اورژانس هوایی نیست و سایر دستگاه‌ها هم در صورت نیاز میتوانند از خدمات آنها استفاده کنند.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: با این شش فروند تعداد بالگردهای اورژانس هوایی کشور به ۴۰ فروند رسید، این بالگردها طی سال‌های گذشته در کشور به پرواز درآمده و توانسته جان هموطنان زیادی را نجات دهد.

وی در پایان با تشکر از خدمات فرودگاه پیام گفت: فرودگاه پیام مجموعه آیندهداری در حاشیه تهران است که همکاری‌های خوبی برای توسعه خدمات امدادی داشته و امیدواریم با همت دوستان خدمات‌رسانی به مردم در این مجموعه افزایش باشد.

منبع: ایسنا

twitter facebook youtube telegram
مهندسی حریق
۶ خرداد ۱۳۹۷