اعلام آمادگی شورای شهر برای اجرای پروژه‌ های پدافند غیرعامل در تهران

رئیس شورای شهر تهران با اعلام آمادگی برای پیگیری مصوبات پدافند غیرعامل در تمام حوزه‌های شهرداری، کمیسیون‌های محیط زیست و سلامت، معماری و شهرسازی و کمسیون عمران و حمل‌ و نقل شورای شهر را مسئول پیگیری موضوعات پدافند غیرعامل در شورا قرار داد.

به گزارش مهندسی حریق و نجات(ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق)، سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور در جلسه مشترک با محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران با تبریک فرا رسیدن ماه رمضان بر ضرورت توجه به موضوعات پدافند غیرعامل با توجه به تهدیدات خارجی و تهدیدات انسان‌ساخت و طبیعی برای کلان‌شهرها و بویژه کلان‌شهر تهران تأکید کرد و گفت: جایگاه پدافند غیرعامل به دلیل قوانین و مقررات در سه حوزه شهری، حفاظت از مردم و پاسخ به تهدیدات، جایگاه مطرحی است و انتظارات سازمان پدافند غیرعامل کشور از مجموعه شهرداری و شورای شهر تهران نیز همکاری این مجموعه برای انجام‌شدن وظایف سازمان پدافند غیرعامل است.

در این دیدار رئیس شورای شهر تهران نیز آمادگی کامل خود را برای پیگیری مصوبات و الزامات پدافند غیرعامل در تمام حوزه‌های شهرداری اعلام و کمیسیون‌های محیط زیست و سلامت، معماری و شهرسازی و کمسیون عمران و حمل‌ونقل را مسئول پیگیری موضوعات پدافند غیرعامل در شورای شهر عنوان کرد.

هاشمی همچنین از رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور درخواست کرد که به لحاظ تبیین موضوعات و نقش و اهمیت و جایگاه پدافند غیرعامل و تاثیری که در مدیریت شهری و حفاظت و صیانت از مردم به دنبال دارد، در جلسه شورای شهر تهران حاضر و در صحن شورا مطالب و موضوعات پدافند غیرعامل را بیان کند و از کارشناسان پدافند غیرعامل جهت همفکری و هم‌اندیشی در این کمسیون‌ها دعوت به عمل آید.

در این جلسه رئیس شورای شهر برای تکمیل پروژه نیمه‌تمام ایستگاه – پناهگاه قیطریه که از انتظارات پدافند غیرعامل است قول مساعدت و همکاری داد.

منبع: ایسنا

twitter facebook youtube telegram
مهندسی حریق
۱۷ خرداد ۱۳۹۷