آتش نشانی

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از بازدید کارشناسان آتش نشانی از تجهیزات گرمایشی و امکانات ایمنی مدارس شهر تهران خبر داد.

 

سید جلال ملکی پاسخگوی سازمان آتشنشانی:

  درباره اقدامات انجام شده از سوی آتش نشانی در مورد نظارت بر ایمنی مدارس و مهدهای کودک اظهارکرد: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران هر سال با هماهنگی و نظارت اداره آموزش و پرورش، پیش از بازگشایی مدارس بازدیدهای و نظارت هایی را دز تمام مدارس شهر تهران به ویژه قسمت های تاسیسات آن ها انجام داده و توصیه های ایمنی لازم را ارائه می‌دهد.

سید جلال ملکی با بیان اینکه در مرحله نخست اجرای این طرح از بیش از ۲۵۰۰ مدرسه و مهدکودک در سراسر تهران بازدید ایمنی به عمل آمد، گفت: ۵۰۰۰ نفر ساعت از کارشناسان آتش نشانی در اجرای این طرح مشارکت داشتند.

ملکی با بیان اینکه در ۱۹۰۰ مدرسه نیز دوره های آموزشی برای دانش آموزان، اولیاء و مسئولان مدارس برگزار شده است، اظهارکرد: مرحله بعدی این طرح که شامل بازدید کارشناسان آتش نشانی از تجهیزات  گرمایشی و امکانات ایمنی مدارس است به زودی در سراسر تهران اجرا خواهد شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران  با تاکید بر اینکه مسئولان مدارس باید با دقت نظر و بررسی کامل محیط پیرامون مدارس، موارد ناایمنی مانند چاله، گودال، آسفالت شکسته و… را به شهرداری نواحی اطلاع دهند، گفت: در طول سال تحصیلی کارشناسان سازمان آتش نشانی با مراجعه به مدارس نسبت به ارائه آموزش اصول ایمنی لازم به دانش آموزان در مقاطع مختلف اقدام می کنند.

به گفته ملکی، در سال های اخیر، آتش نشانی با حساسیت بیشتری به ایمنی اماکن آموزشی می پردازد و این مسئله حاکی از آن است که مدیران این حوزه، اهمیت ایمنی را در مدارس به درستی درک کرده و در صدد اجرایی کردن آن هستند.

منبع : ایسنا
نویسنده : حسن گرجی
twitter facebook youtube telegram
mr.gh
۳۰ دی ۱۳۹۷