بزرگترین مرکز اطلاع رسانی صنعت ایمنی و آتش‌نشانی
شبکه های اجتماعی
متن پیش فرض

حمل‌ و نقل ایمن باتری‌های لیتیومی با Qatar Airways

حمل‌ و نقل ایمن باتری‌های لیتیومی با Qatar Airways

Qatar Airways دومین شرکت هواپیمایی در جهان است که گواهینامه صلاحیت حمل‌ونقل باتری لیتیوم IATA CEIV را دریافت کرد. علاوه بر این، خدمات هواپیمایی قطر، اولین خدمه حمل‌ونقل زمینی است که گواهینامه جهانی دریافت کرده است. این گواهینامه به رسمیت شناختن حمل‌ونقل ایمن باتری‌های لیتیومی در سراسر زنجیره تأمین است.

01 1

Al Baker، مدیر اجرایی گروه Qatar Airways گفت: «ایمنی مسافران و محموله‌ها، بیشترین نگرانی ما در هر پرواز است و ما به‌طور مداوم از مقررات مناسب در حمل‌ونقل باتری‌های لیتیومی حمایت کرده‌ایم .

ما خوشحالیم که دومین ایرلاینی هستیم که گواهینامه دریافت می‌کند و همه فعالان صنعت هوایی را تشویق می‌کنیم که این گواهینامه دریافت کنند. به‌عنوان یک صنعت، ما باید بر روی کاهش ریسک حریق تمرکز کنیم و این امر از طریق مقررات سختگیرانه، آموزش و انطباق حاصل می‌شود.

اگرچه باتری‌های لیتیومی در استفاده از آن‌ها بسیار رایج هستند، اما خطر ایمنی دارند.

Qatar Airways Cargo بدین منظور اخیراً ناوگان خود را به ۱۰۰۰۰ کابین‌ مقاوم در برابر آتش (FRC) مجهز کرده است. این FRC ها برای مقاومت در برابر آتش مبتنی بر لیتیوم، تا شش ساعت طراحی شده‌اند. این شرکت در ابتدا هدف خود را تأمین ۷۰ درصد از ناوگان به FRC در سال ۲۰۲۲ تعیین کرده بود، اما با جایگزینی ۹۰۰۰ ULD از این هدف پیشی گرفت. روند تأمین کانتینرهای جدید در سال جاری نیز ادامه خواهد داشت.

علی غلامیان
علی غلامیان
تولید محتوا

تلاش خودم رو می‌کنم تا بهترین مطالب رو در حوزه ایمنی، آتش‌نشانی و.. در اختیار شما عزیزان قرار بدم.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *