فروردین ۲۶, ۱۴۰۳
مطالعه شرح کوتاه و دانلود ماهنامه
در این شماره می‌خوانید:

دتکتورهای مکنده هوا، با توجه به سرعت بالا در تشخیص دود و آتش، در محیط های حساس و استراتژیک کاربرد دارند. این دتکتورها سریع‌ترین زمان تشخیص را در یک محیط با ریسک آت شسوزی بالا به خود اختصاص داده اند.

 

یکی از دغدغه‌های مدیران عملیاتی در کنترل و فرماندهی عملیات اطفاء حریق ساختمان‌های مسکونی، مجتمع های تجاری و صنایع کوچک و بزرگ، موضوع مدیریت و تهویه دود و محصولات حریق و کسب اطلاعات دقیق و به لحظه از رفتار و وسعت حریق و موقعیت نیروهای آتش‌نشان در صحنه می باشد.

در آتشسوزی بزرگ ۲۳ مارس ۲۰۰۵ پالایشگاه BP تگزاس که جدیدترین حادثه پالایشگاهی در آمریکا بود، پنجاه مخزن بزرگ آسیب دید و واحد ISOM آن برای مدت بیشتر از دو سال، از سرویس خارج شد.

بروز حریق در معادن، یکی از اتفاقات وحشتناکی است که بدلیل نوع ماشین آلات و تجهیزات کمیاب و بسیار گران قیمت مشغول به کار، ضرورت روند بدون وقفه استخراج و فاصله بسیار زیاد از مراکز امدادی، تهدید بزرگی برای این صنعت بزرگ و چندوجهی محسوب می‌گردد.

امروزه موضوع امنیت زیرساخت‌های حیاتی، مانند: نیروگاه ها، پالایشگاه‌های نفت، مراکز داده و مکان‌های تجمع عمومی، مانند: مراکز همایش، استادیوم‌ها،تئاترها، مراکز خرید بزرگ، همچنین ساختمان های بلندمرتبه اعم از مسکونی و تجاری، در اذهان مردم اهمیت بالایی دارند، اما در درجه اول، ... 

باتری های قابل شارژ یون-لیتیومی (lithium ion batteries) به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی ما تبدیل شد هاند. این قبیل باتری ها در اغلب وسایل الکترونیکی مثل لپتاپ و تلفن همراه استفاده می شوند و بدلیل قابلیت شارژ مجدد، طول عمر طولانی و دوام بالا، کاربرد بسیاری پیدا کرده اند.

 

با نگاهی به تاریخچه هتل‌ها می‌توان فهمید که حفاظت حریق آن ها از دیرباز، بسیار حائز اهمیت بوده است؛ افراد همواره به دنبال سیستم اطفای حریق کارآمد برای این مجموعه‌ها بود هاند که علاوه بر حفاظت از جان و مال افراد، کمترین تأثیر نامطلوب را برای این قلب تپنده اقتصاد جهانگردی در پی داشته باشد.

با نگاهی به تاریخچه هت لها میتوان فهمید که حفاظت حریق آن ها
از دیرباز، بسیار حائز اهمیت بوده است.

افراد همواره به دنبال سیستم اطفای حریق کارآمد برای این مجموعه ها بود هاند که علاوه بر حفاظت از جان و مال افراد، کمترین تأثیر نامطلوب را برای این قلب تپنده اقتصاد جهانگردی در پی داشته باشد.

پس از پاندمی کرونا و تبدیل کلاس های درس حضوری به آموزش‌های مجازی و نقل مکان از کلاس به فضای وب، مدرسین و فراگیران در شبکه‌های مختلف اجتماعی، با انبوهی از داد هها و اطلاعات مختلف مواجه هستند.

ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق شماره 53
تعداد صفحات: ۸۰
فرمت فایل: PDF
زمان انتشار: اسفند ۱۴۰۱