فروردین ۲۹, ۱۴۰۳
مطالعه شرح کوتاه و دانلود ماهنامه
در این شماره می‌خوانید:

بیست و پنجمین نمایشگاه ایمنی و امنیت دبی  Intersec بعنوان یکی از مهم ‌ترین نمایشگاه ‌های بین ‌المللی پیشرو در حوزه امنیت و ایمنی در سراسر جهان، ۱۶ تا ۱۸ ژانویه (۲۶ تا ۲۸ دی) امسال در محل نمایشگاه ‌های بین ‌المللی دبی برگزار شد. با بیش از ۳۰ درصد افزایش کمی و کیفی نسبت به سال گذشته، ۱۱۰۰ غرفه‌دار در بخش ‌های حفاظت فیزیکی و امنیتی، امنیت اطلاعات، آتش ‌نشانی و نجات، ایمنی و بهداشت و فناوری ‌های هوش مصنوعی آخرین دستاوردهای ‌شان را ارائه کردند که در ادامه گزارش آن را بخوانید:

فارغ از کمک شایان و انکارناپذیر آسانسورها به انسان و امور مربوط به جابجایی، از منظر مهندسی حریق، این محیط ‌ها همواره بستر مناسبی برای انتقال دود، حرارت و گازهای سمی ایجاد کرده ‌اند. بررسی آتش‌سوزی ‌های عظیم گذشته، حاکی از تلفات بیشتر در طبقات بالاتر از محل وقوع حریق بوده است. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌مقاله پیوست به معرفی یکی از فناوری ‏های نوین ایمنی در شفت این تجهیزات بسیار گران ‏قیمت و کاربردی می ‏پردازد:

مهندسی حریق، مهندسی حفاظت از حریق یا همان Fire Protection Engineering به مجموعه‌ ای از اصول و علوم مهندسی گفته می ‌شود که به منظور حفاظت از اماکن صنعتی و ساختمانی و حتی جنگل ‌ها و مراتع و … در برابر آتش‌ سوزی بکار می ‌روند و مهندس حریق فردی است که در این حوزه فعالیت می کند. مطلب پیوست به معرفی این رشته و شخص مهندس حریق می پردازد.

لوکاس، این اسم به هیدرولیک نجات معنا می ‌دهد. لوکاس در سال ۱۹۴۰ در شهر Erlangen آلمان تأسیس شد. این کمپانی در ابتدا، فقط ابزارهای صنعتی تولید می‌ کرد؛ اما در سال ۱۹۵۵ خط تولید ریل و راه ‌آهن را راه ‌اندازی کرد و در سال ۱۹۷۲ اولین قیچی هیدرولیک خود را برای استفاده در حوزه‌ نجات تولید کرد که سنگ بنایی بود برای وارد شدن به حوزه‌ نجات

استفاده از نوآوری‌ های تکنولوژیکی، همیشه بخش بزرگی از نیازهای تجهیزاتی آتش ‌نشانان بوده است.

فن‌ آوری‌ ها، از حسگرهای حرارتی مادون قرمز گرفته تا انواع تجهیزات سیار و قابل حمل کنترل و پایش عملیات، توانایی آتش ‌نشانان را هم در انجام مؤثر وظایف ‌شان و هم در بهبود شرایط ایمن خودشان، به شکل چشمگیری ارتقاء می ‌دهند.

مقاله فعلی به موضوع سلامت تجهیزات سازمان‌ های آتش‌ نشانی می ‌پردازد.

براساس استاندارد NFPA 2001 ، طراحی سیستم ‌های اطفاء حریق اتوماتیک مبتنی بر گاز می ‌بایست توسط یک نرم‌ افزار مورد تائید انجام شود تا این اطمینان حاصل گردد که مقدار گاز موردنیاز در مدت زمان مناسب، در هر زون اطفاء حریق، تخلیه می‌ گردد. در این مقاله به معرفی یکی از معتبرترین نرم‌ افزارهای این حوزه در زمینه طراحی سیستم ‌های اطفاء حریق اتوماتیک مبتنی بر گاز، به نام Jensen Hughes پرداخته می‌ شود.

در دنیایی که آتش‌ سوزی همچنان یکی از پیش ‌بینی ‌‌نشده ‌ترین دشمنان انسان باقی می ‌ماند، مردان جامعه آتش‌ نشانی نه تنها با شجاعت و اراده‌ محکم، بلکه با استفاده از تجهیزات پیشرفته‌ آتش ‌نشانی با شعله ‌های آتشی که جان و مال انسان ‌ها را تهدید می ‌کنند، روبرو می ‌شوند. در این مقاله، ما وارد دنیای جذاب تجهیزات آتش ‌نشانی می ‌شویم و نوآوری‌ های پیشرفته ‌ای را کاوش می ‌کنیم که باعث بوجود آمدن سیستم‌ های آتش ‌نشانی امروزی شدند.

Cover 64
تعداد صفحات: ۸۰
فرمت فایل: PDF
زمان انتشار: بهمن ۱۴۰۲