اردیبهشت ۲۰, ۱۴۰۳

بسیاری از ما از تحقیقات اخیر که به سفارش اتحادیه آتش‌نشانی و به طور مستقل توسط دانشگاه مرکزی Lancashire انجام شده است، نگران شده‌ایم که نشان می‌دهد، بروز سرطان در میان آتش‌نشانان ۳۵ تا ۳۹ ساله تا ۳۲۳ درصد بیشتر از جمعیت عمومی است.

لذا صنعت ما می‌خواهد که هم اکنون اقدام کند تا آتش‌نشانی به حرفه‌ای امن‌تر تبدیل شود. نواحی گردن و فک در معرض دود و قرار گرفتن در معرض ذرات معلق هستند، به همین دلیل است که هودهای محافظ بسیار مهم هستند.

به همین دلیل است که FlamePro سخت کار کرد تا یک هود محافظ در برابر ذرات خطرناک تولید کند که به نیازهای ایمنی فوری آتش‌نشانان پاسخ دهد.

هودهای ذرات جدید که اکنون در FlamePro در دسترس هستند، از همان اولین باری که پوشیده می‌شوند، به آتش‌نشانان پیشرفته‌ترین محافظت را در برابر ذرات سرطان‌زا ارائه می‌دهند.

برخلاف هر هود دیگری که از همان پارچه استفاده می‌کند، نسل جدید پیشگام FlamePro با تفاوت‌های منحصر به فرد طراحی شده است تا به آتش‌نشانان بالاترین سطح حفاظت و راحتی را بدهد.

FlamePro آینده PPE 2آتش‌نشانی

حداکثر محافظت همراه با دوام عالی

مدل‌های ۱۷۱ و ۱۷۲ DuPont™ Nomex® Nano Flex به طور مستقل آزمایش شده و گواهی شده‌اند که در مقایسه با سایر محصولاتی که فقط برای حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ شستشو سطح حفاظتی را ارائه می‌دهند، بالاتر از ۹۹ درصد از اولین سایش و حداکثر ۲۵۰ شستشو را ارائه می‌دهند. هود ۱۷۳ PTFE ما از اولین سایش ۹۹.۹% محافظت می‌کند.

حذف خطر قرار گرفتن در معرض ذرات آلاینده

در مقایسه با هودهای جایگزین که دارای یک دنده در اطراف لبه هستند و صورت را در معرض ذرات قرار می‌دهد،

محافظت از سد ذرات تا تمام صورت، خطر قرار گرفتن در معرض را از بین می‌برد. هودهای FlamePro دارای درزهای محافظت شده برای راحتی هستند و از رزوه‌های متاآرامید برای محافظت ۱۰۰% در برابر ذرات استفاده می‌کنند.

علاوه بر این، این هودها بدون پوشش ساخته شده‌اند تا از نشت ذرات از طریق نقاط ضعیف اطمینان حاصل شود.

بسیار سبک وزن برای بهبود تحرک و کاهش استرس گرمایی

هودهایFlamePro  سبک‌تر از هر هود دیگری هستند که از مواد مشابه استفاده می‌کنند، به لطف برش الگوی هوشمند FlamePro برای نشست ارگونومیک هود روی صورت، این محافظ ارزشمند کاملا همه برآمدگی‌ها و تورفتگی‌های صورت را می‌پوشاند.

این امر نه تنها ایمنی و راحتی را با تطبیق با اندازه کاربر تضمین می‌کند، بلکه به کاهش خطر استرس گرمایی برای آتش‌نشان کمک می‌کند.

دو سایز برای حداکثر ایمنی و راحتی

FlamePro می‌داند که رویکرد «یک اندازه مناسب بیشتر» به اندازه کافی خوب نیست. هودهایFlamePro  برای اندازه‌های مختلف طراحی شده‌اند تا خطرات هودهای نامناسب را کاهش دهند و حداکثر محافظت و راحتی را ارائه دهند.

لباس‌ها به وضوح برچسب‌گذاری شده‌اند تا اطمینان حاصل شود که آتش‌نشان‌ها به راحتی می‌توانند تشخیص دهند که PPE مناسب را پوشیده‌اند.

بدون نیاز به کیت‌های تکراری

هودهای ذرات FlamePro دارای گواهینامه‌های ساختاری و آتش‌سوزی هستند و نیاز به خرید، ذخیره و نگهداری کیت‌های تکراری ندارند. لذا خطر استفاده از هود محافظ اشتباه توسط آتش‌نشان‌ها حذف می‌شوند. این امر باعث کاهش سرمایه‌گذاری بودجه موردنیاز برای یک مورد در حوادث آتش‌سوزی و سازه می‌شود.

قابلیت تنفس بالا و تبادل گرما و رطوبت

هود ذرات FlamePro از پارچه پیشرفته DuPont Nomex® Nano Flex تولید می‌شود که به طور خاص برای جلوگیری از آلودگی ذرات ساخته شده است. پارچه مقاوم در برابر حرارت و شعله بسیار قابل تنفس، بسیار نازک و سبک وزن است که این خاصیت برای خروج گرما و رطوبت بسیار مهم است و به آتش‌نشانان اجازه می‌دهد تا حد امکان ایمن بمانند. این ویژگی‌ها برای جلوگیری از استرس گرمایی و حفظ راحتی در محیط‌های شدید ضروری هستند.

کاهش آسیب شنوایی

برخلاف هودهای چند لایه PTFE، هودهای جدید ۱۷۱ و ۱۷۲ فاقد پوشش پلاستیکی هستند که در شنوایی اختلال ایجاد کند.

این بدان معناست که آتش‌نشانان دستورالعمل‌ها را با وضوح بیشتری می‌شنوند، از محیط اطراف خود بیشتر آگاه هستند و توانایی آنها را برای انجام ایمن افزایش می‌دهد.

علاوه بر این، هودهای ذرات ۱۷۱ و ۱۷۲ FlamePro حاوی مواد per-و poly-fluoroalkyl (PFAS) نیستند.

این ماده شیمیایی مورد استفاده در اکثر محصولات جایگزین که اکوسیستم‌ها را آلوده می‌کنند، وقتی در محل دفن زباله دفع می‌شود، با نگرانی‌های جدی سلامتی از جمله سرطان مرتبط‌ند.

جدیدترین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *